לוחות סולאריים: השקעה בטוחה להורים צעירים

חלק מלהיות הורה זה לעשות תכניות לעתיד, תכניות אשר יטיבו לא רק איתנו, אלא עם גם עם הילדים שלנו בהמשך הדרך. היכולת לראות רחוק ולתכנן היא זו שתביא אתכם לחשוב על השקעות שונות כאשר עתידו הפיננסי של התא המשפחתי עומד לנגד עיניכם. הורים רבים גם חוששים מתהליכים שונים של זיהום ושינויי אקלים. הם היו רוצים לדעת שהם עושים הכל בשביל להשאיר לילדים שלהם מקום שנעים ובטוח לחיות בו. שני הנושאים הללו מובילים אותנו להשקעה יוצאת דופן מבחינת האטרקטיביות שלה וגם מבחינת היכולת שלה לשנות ולשפר את הסביבה. המשיכו לקרוא וגלו עוד על אנרגיה ירוקה וכיצד גם אתם יכולים לקחת בה חלק.

חשמל מהשמש

השמש היא מקור האנרגיה של כדור הארץ. למרות זאת, כאשר אנחנו רוצים להפיק חשמל, השימוש הוא לרוב בדלקים מזהמים כגון סולר, גז או פחם. לאחרונה, המצב הזה משתנה לאט לאט. זאת בעקבות התקנה הולכת וגוברת של  לוחות סולאריים כחלק ממערכות ייצור חשמל סולארי. גם בישראל התחום תופס תאוצה כאשר יש שני כוחות אשר מניעים אותו:

  • התפתחויות טכנולוגיות אשר הופכות את המערכות הללו ליותר אטרקטיביות, יותר בטוחות ויותר זולות.
  • מדיניות ממשלתית אשר מעודדת מבחינת מיסוי ותקנות שונות את התקנת הפאנלים הללו.

הפקה של חשמל באמצעות מערכת סולארית יכולה להתקיים על כל גג אשר איננו מוצלל מאור השמש. יש כמובן חשיבות לגודל הגג ואפילו לכיוון שלו, אבל בעיקרון, כל גג של כשבעים מטר רבוע ומעלה בישראל, יכול כבר להתחיל לייצר חשמל בכמות ראויה.

לוחות סולאריים: השקעה בטוחה להורים צעירים

חשמל סולארי – השקעה למשפחות צעירות

היתרונות של לוחות ומערכות חשמל סולארי הם גדולים, בייחוד כאשר מדובר במשפחות בתחילת הדרך:

ממדי ההשקעה

מערכת חשמל סולארי עולה הרבה פחות ממה שעלתה עד לא מזמן. ניתן להיכנס לתחום אפילו עם השקעה בסביבות מאה אלף ש"ח. כאשר מדובר על בית דירות, העלות נחלקת בין הדיירים השונים והיא אפילו נמוכה מזה. משפחות צעירות ללא הון עצמי גדול יכולות כבר להשקיע ולראות הכנסה (משפחות ללא הון עצמי יכולות להסתייע, בין היתר, גם בארגון שפועל לסיוע בנושא למשפחות).

תשואה בטוחה

הורים צעירים לא יכולים להרשות לעצמם להיכנס להרפתקאות פיננסיות. ההשקעה במערכות סולאריות היא מאד בטוחה. את הכסף על מכירת החשמל מקבלים מחברת החשמל. זוהי חברה ממשלתית שלא סביר שתקרוס או שלא תעמוד בתשלומיה מכיוון שהיא נתמכת על ידי ציבור משלמי המיסים.

תשואה גבוהה

גובה התשואה יחסית לביטחון בהחזר שלה הוא גבוה מאד. ניתן לקבל החזרים של אחוזים המתקרבים ל10 אחוז. אין עוד אפיק השקעה אחר שהוא כל כך בטוח מצד אחד ומניב תשואה יפה כל כך מצד שני. התשלומים החודשיים הללו יכולים לעזור לכם ההורים הצעירים לשלם על חוגים לילדים, או טיטולים לתינוקות למשל. להורים צעירים הנאבקים באיזון ההוצאות מול ההכנסות, תוספת תקציב חודשית יכולה לשנות הרבה.

תרומה לסביבה

מערכת ייצור חשמל מאור השמש היא התשובה הנכונה ביותר לכל הבעיות הסביבתיות החמורות ביותר. במקום שריפה של דלקים מזהמים בתחנות כוח, אתם לוקחים חלק בייצור חשמל נקי ממש בביתכם. אתם בוודאי תשמחו לדעת שיש לכם חלק בהורדת הזיהום שילדכם נושמים כל יום ובהפחתה של פליטות הפד"ח הגורמות להתחממות כדור הארץ.

מעבר לאנרגיה סולארית הוא צעד מתבקש. כיום, יש לכם הזדמנות לקחת בו חלק ולא על ידי צעד פילנטרופי או תרומה. המעבר לייצור חשמל סולארי הוא גם מאד משתלם כלכלית ויחזיר את ההשקעה בו מהר מאד.

נגישות