איך בוחרים מיטת ילדים?

בתור הורים לילדים, אנו מודעים היטב לעובדה כי במהלך תקופת חייהם, נדרש להוציא כסף ולקנות עבורם מוצרים מסוגים שונים, חלק מהמוצרים הללו הם מוצרי מותרות כמו משחקים וצעצועים, בעוד מוצרים אחרים הם כאלו שישפיעו באופן ישיר על הבריאות הפיזית והנפשית שלהם וכן על איכות חייהם. כך למשל חשוב תמיד לרכוש עבורם אוכל מזין ובריא, צריך לדאוג להם לביגוד נוח ואיכותי שחלילה לא ייפגע להם בעור, והכי חשוב כבר בשנים הראשונות זה לבחור עבורם מיטה נוחה המספקת תמיכה אורטופדית ראויה לגופם שגדל ומתפתח בתקופה הזו בחיים. ובעוד מרבית ההורים יודעים איך לבחור מוצרים מסוגים שונים לילדים, נראה כי עד היום הורים רבים כלל לא יודעים איך לבחור מיטת ילדים בצורה נכונה וחכמה. לצורך העניין הזה, הכנו עבורכם מדריך מקוצר אך מקיף, עם כל הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר קונים מיטת ילדים.

חשיבה קדימה

אם אתם מחפשים מיטה איכותית לילדים בגילאים שונים, באתר הזה יש מגוון רחב של מוצרים לבחירה ששווה בהחלט להכיר. לפני שאתם נכנסים ומתחילים להתרשם, חשוב לנו לגעת בעקרון אחד חשוב שצריך תמיד לזכור כאשר מחפשים מיטות לילדים. העיקרון הוא פשוט ואומר שבעוד שאנו ההורים כבר לא גדלים משמעותית מבחינה פיזית, ילדים צעירים גדלים כל הזמן, וכך חשוב לבחור להם מיטה שתתאים להם כמה שנים קדימה. הורים רבים עושים את הטעות של לקנות מיטה יקרה שמתאימה לגיל מסוים, ומגלים שאחרי שנה ואולי טיפה יותר, היא כבר לא מתאימה וצריך לקנות מיטה חדשה. לכן, אל תחשבו על איזו מיטה תתאים לילד בתקופה הנוכחית, אלא על איזו מיטה תתאים גם עכשיו, אבל תהיה עדיין טובה בעוד מספר שנים.

גודל

עוד דבר שחשוב מאד לקחת בחשבון כאשר קונים מיטה לילדים, הוא גודל המיטה. לאחר שבחרנו מיטה שמתאימה לגודל של הילד ושתתאים גם לשנים הבאות, חשוב מאד לשים לב שהמיטה גם מתאימה לגודל של החדר. יש הרבה מאד מיטות עם מסגרות רחבות, וישנם מקרים נפוצים בהחלט בהם מגלים כי מיטה מסוימת שקנינו לא מתאימה לגודל החדר של הילד וצריך להחליף אותה. קחו זאת בחשבון ובצעו מדידות לפני הרכישה.

איך בוחרים מיטת ילדים?

עיצוב

כן, גם העיצוב זה דבר שחשוב לקחת בחשבון לפני שקונים מיטה, וכמובן שלא כדאי לרכוש מיטה שלא מתאימה לעיצוב הכללי של החדר. יחד עם זאת, הרבה פעמים קניית מיטה חדשה מהווה נקודה מצוינת בזמן לשדרוג המראה הכללי של החדר, מה שמתאים במיוחד כאשר מעצבים חדרים למתבגרים שצריכים כבר אווירה יותר בוגרת, וזה רעיון בהחלט לא רע לבחור את המיטה ולהתאים את שאר העיצוב אליה.

אביזרים נלווים

שימו לב שחשוב מאד לבחור בתהליך הרכישה שלכם אביזרים נלווים רצויים. למשל, בגילאים מסוימים חשוב מאד לקנות מיטה שמגיע עם מגן מנפילות. דוגמא נוספת היא רכישה של מיטת קומותיים, רעיון מצוין כאשר יש שני אחים שישנים יחד באותו החדר. כאן זה בהחלט קריטי וחשוב לרכוש מגן מנפילות, אבל גם צריך לזכור שיש לרכוש סולם שיאפשר לטפס על המיטה הגבוהה.

לבסוף, לאחר שהגדרתם לעצמכם את כל הדברים החשובים שאסור להתפשר עליהם, אפשר בהחלט להגדיר תקציב עם סכום מועדף עבורכם לקניית המיטה. שימו לב שהמבחר בשוק הוא די גדול, כך שבהחלט תוכלו למצוא מיטה בסכומים שאתם מכוונים אליהם, אך מומלץ בהחלט שלא להתפשר על הדברים החשובים הקשורים בבריאות הילדים שלכם ובטיחותם. מקווים שהצלחנו לעזור ומאחלים רכישה מוצלחת!

נגישות