עיצוב חדר ילדים: איך תהפכו את החדר לנעים ומזמין?

עיצוב חדר ילדים

כאשר מדובר בעיצוב של חדר ילדים, צריך לקחת בחשבון את האבולוציה של הילד: מפעוט ועד לילד מתבגר. כיצד תוכלו להפוך את החדר לנעים, מזמין ופרקטי בעבורו? להלן טיפים מצוינים בהם תוכלו להיעזר בתהליך העיצוב.

עיצוב חדר ילדים: כך תוכלו לעצב את חדר הילדים המושלם

תהליך של עיצוב חדר ילדים הוא אתגר לא פשוט, בשל החשיבה על ריהוט ואקססוריז אשר ישרתו את העיצוב אך גם יהיו פרקטיים לעתיד. בשל העובדה כי מדובר בחדר אשר משתנה מבחינת הצרכים בהתאם לגיל של הילד, נדרש לחשוב מחוץ לקופסא ולבצע רכישה של פריטי ריהוט פונקציונאליים. על כן, ראשית כל בתהליך העיצוב שימו לב למיטה של הילד. ילדים רבים אוהבים לארח את החברים ובני המשפחה לשנת לילה, ולכן מומלץ לבצע רכישה של מיטה נפתחת. בחרו כריות לילדים לשינה טובה, וכן רכשו מצעים איכותיים מבד נושם. אם מדובר באחים הישנים באותו החדר, הקפידו לעצב לכל אחד את הפינה הייחודית לו – כך שהוא ירגיש שיש לו את המקום האישי שלו, גם כאשר הוא חולק את החדר עם האחים שלו. באמצעות פריטי טקסטיל כמו כריות איכותיות, מצעים ושטיחים ניתן לשדרג את הנראות של החדר ובהתאם לכך גם ליצור חלל נעים ומזמין. דרך נהדרת לשדרג את החדר היא באמצעות רכישה של פופים צבעוניים, אותם ניתן לרכוש במגוון צבעים.

מקומות אחסון – חיוניים בחדרי ילדים

העיצוב של חדר הילדים חייב להיות מבוסס על כמה שיותר מקומות אחסון. באמצעות ייעוץ מצד חנויות ריהוט מקצועיות ניתן להזמין בהתאמה אישית מיטות לילדים, עם ארגז אחסון למצעים ולצעצועים. מדובר באופציה נהדרת בעבורכם לשמור על הסדר בחדר, בייחוד אם מדובר בחדר קטן יחסית. ישנן לא מעט אופציות לשילוב של מקומות אחסון בחדר, באמצעות חומרי גלם שונים. כך לדוגמא, , תלייה של מדפים מהווה גם היא אופציה נהדרת לצורך יצירה של מקומות אחסון בעבור תמונות וחפצים קטנים יותר, כאשר בעבור הצעצועים של הילדים ניתן לרכוש קופסאות עץ מעוצבות אליהן ניתן להכניס את הציוד של הילדים. תוכלו למצוא הרבה דוגמות לעיצוב חדרי ילדים ואחסון יצירתי ברחבי האינטרנט.

צבעים רגועים ונעימים בהתאמה לקונספט העיצוב

הצבע של חדר הילדים מהווה גם הוא חלק משמעותי מתהליך העיצוב.  מאחר וחדר הילדים הוא חדר נהדר בעבור שילוב של צבעים, מומלץ לבחור בסקאלת צבעים נעימה בגוונים של תכלת, בז ואפור בהיר. שימו לב כי אתם בוחרים בצבעים המשלימים את הריהוט ולא להפך, כך שהחדר יהיה נעים לעין ולא עמוס מבחינה חזותית. דרך מצוינת להכניס עניין לחדר היא באמצעות הדבקה של לוחות גיר אותם ניתן לרכוש בעלות כספית אטרקטיבית, כך שהילדים יכולים לקשקש על הקירות – מבלי לגרום לנזק. לסיכום, באמצעות הטיפים הללו תוכלו לעצב חדר ילדים מושלם – ופונקציונאלי.

נגישות