הילד צריך רופא מומחה? אולי תוכלו לקצר את ההמתנה

זימון תורים אונליין

תיאום תור בעבור אבחון או טיפול אצל רופא מומחה צריך להתבצע במהירות. לא פעם זמן ההמתנה עלול להוביל לתסכול רב, כמו גם עיכוב בטיפול. איך תוכלו לקצר את התור באופן משמעותי? להלן מספר דרכים.

תיאום תור לרופא מומחה: כך תוכלו לקצר את זמן ההמתנה למינימום

כל הורה רוצה את הטוב ביותר בעבור ילדו, בייחוד כאשר מדובר בבעיות רפואיות אשר דורשות אבחון כמו גם טיפול מצד רופא מומחה. לצערנו, לא פעם תהליך קבלת התור עשוי לקחת זמן רב ולעיתים אפילו חודשיים ארוכים בעקבות עומס פניות. כך לדוגמה, ע"פ דו"ח של משרד הבריאות עולה כי זמן ההמתנה בעבור רופא נוריולוג מומחה הוא 32 ימים, ואילו אצל רופא עיניים – 11 יום. מאחר וזמן ההגעה הוא קריטי, חשוב שלא להמתין אלא לנצל את ההזדמנויות הדיגיטליות המאפשרות לקצר את זמן ההמתנה באופן משמעותי. ניתן לומר כי בצל נגיף הקורונה, שירותי הרפואה התקדמו באופן משמעותי ואף השתפרו, כתוצאה משיפור תשתיות ואפשרות לפגוש רופא מומחה אונליין. נוסף לכך, אפשר לבצע זימון תורים אונליין ובהתאם לכך לחסוך את זמן ההמתנה הארוך בשירות הלקוחות של קופת החולים שלכם. מערכת זימון תורים מהווה דרך מצוינת לתאם תור בזמן שנוח לכם, כמו גם לבחון את זמני הקבלה של הרופא ללא צורך בהמתנה שגוזלת זמן.

זימון תור דרך הרופא

אם מדובר במקרה דחוף שבו נדרש לראות רופא מומחה, ניתן לבקש הפנייה דחופה דרך הרופא המטפל של הילד. למעשה, לרופאים יש רשת של קשרים אישיים ובאמצעותם תוכלו לקבל הפנייה דחופה שתעניק לילדכם קדימות בקבלת התור, ובהתאם לכך לקצר את זמן ההמתנה. לא פעם רופאים מפעילים קשרים ובהתאם לכך גורמים לכך כי התור נקבע אפילו לאותו היום, ועל כן מדובר בפרקטיקה שבהחלט יכולה לסייע לכם בתהליך של קביעת תור דחוף.

ניצול מקרים דחופים

רופאים מומחים מעניקים לא פעם אפשרות של תיאום ביקור בהתאם למקרים דחופים, ועל כן משאירים ביומן שלהם מספר תורים פנויים. אם אתם לא מצליחים להשיג את התור דרך המוקד, ניתן בהחלט ליצור קשר עם מזכירות המרפאה של הרופא ולבחון האם ישנם תורים פנויים לאותו היום או להמשך השבוע. למרות שמדובר בהימור, לא פעם הוא משתלם – ותוכלו תור בעבור הילד דרך ניצול התור הפנוי ביומן.

הפעלת ביטוח משלים

קיימים כמה סוגי ביטוח בשוק ביטוחי הבריאות, ורוב הישראלים מחזיקים בביטוח משלים המאפשר לקבל זכאות לפגישת ייעוץ אצל רופא מומחה בעלות מוזלת. הפעילו את הביטוח ובדקו איזה רופא (כמובן עם המלצות) יכול לקבל את הילד שלכם, בעלות כספית מוזלת שלרוב נאמדת ב 150-200 ₪ לביקור בודד במקום מאות שקלים ברפואה הפרטית.

החלפת תורים

דרך קבוצות של הורים ברשתות החברתיות ניתן לבצע החלפת תורים, בעקבות אי יכולת להגיע בעקבות בעיה של הדקה ה90. בשל כך, עדיף להזמין בכל מקרה תור לרופא גם אם זה לעוד מספר שבועות, מתוך מטרה כי בעת הצורך ניתן יהיה להחליף את התור הקיים בתור של ילד אחר.

 

לסיכום, זימון תור לרופא מומחה יכול בהחלט להתבצע באופן מהיר – בתנאי כי אתם מנצלים את הפלטפורמות הדיגיטליות כמו גם מפגינים אומץ ולא מעט חוצפה אל מול הרופא או מוקד זימון התורים. זכרו כי בסופו של דבר העומס על המערכת גדול, אולם באמצעות מספר טריקים אותם הצגנו לכם תוכלו בהחלט לקדם את הילד שלכם בתור ובהתאם לכך להעניק לו טיפול רפואי מהיר ואיכותי.

נגישות