מענק עבודה להורים: אבנר הייזלר מסביר כיצד מגישים את התביעה

טוב לדעת שגם רשות המיסים יודעת לתת כסף ולא רק לקחת, וטוב לדעת שיש סיכוי סביר שגם לכם מגיע מענק עבודה, או כפי שנוהגים לכנות אותו: "מענק עבודה להורים" (או "מס הכנסה שלילי"). מענק עבודה מיועד עבור הורים לילדים (הורים מעל גיל 23), או לחלופין עבור אנשים מעל גיל 55, ועל כן רבים מתייחסים אליו כאל מענק עבודה ייעודי להורים. אז אם גם אתם הורים ואם גם אתם חושבים שייתכן ומגיע לכם מענק, הייזלר ניגש לעשות סדר – להסביר שלב אחר שלב כיצד מגישים את הבקשה ובמה הדברים תלויים. נשמע רלוונטי? מתחילים!

בדיקה ראשונית

הייזלר בקיא בתחום הביטוחים והחשבונאות, ואם הכרתם במעט את אבנר הייזלר בדה מרקר, נראה שגם אתם קיבלתם את הרושם שהוא יודע לזהות הזדמנויות ולסייע כשצריך. פה הייזלר ניגש להסביר שאם אתם הורים עובדים מעל לגיל 23 ויש לכם לפחות ילד אחד (מתחת לגיל 19), בהחלט ייתכן שמגיע לכם מענק עבודה. מי שמבקש להתקדם עם הבדיקה, צריך לוודא שהוא מרוויח בחודש בין 2,090 ל-6,807 ש"ח. עם זאת, אם מדובר בהורה יחידני, יש לוודא שמרוויחים בין 1,290 ל-9,052 ש"ח בחודש, ואם מדובר בהורה יחידני ל-3 ילדים ומעלה, יש לוודא שמרוויחים בין 1,290 ל-11,650 ש"ח בחודש. כמובן שקיימים משתנים נוספים שנכנסים למשוואה, אך זהו בהחלט בסיס ראשוני שמעניק "אור ירוק" להעמיק את הבדיקה.

מענק עבודה להורים אבנר הייזלר מסביר כיצד מגישים את התביעה

הכנה מקדימה

כפי שמציין אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר, כל הצלחה מצריכה הקפדה על סך השלבים המקדימים, ופה הייזלר ניגש לפרט מה רצוי לעשות טרם מגישים בקשה למענק עבודה להורים, וכמובן מה נדרשים לעשות לאחר מכן. ובכן אם עברתם על התנאים הראשונים ומצאתם שישנו סיכוי סביר שמס הכנסה יעביר לחשבון הבנק שלכם כמה אלפים, היו ערוכים להצהיר רק דברים נכונים ולהשקיע כמה דקות. עם זאת, אם זוהי הפעם הראשונה שלכם, תידרשו להשקיע מעט יותר, פשוט כי צריך להגיע לסניף הדואר הקרוב (התקנות קובעות שאת הבקשה הראשונה לא ניתן לבצע באופן מקוון). נוסף לכך הייזלר מבהיר שיש למהר. את הבקשה עבור 2020 יש להגיש עד סוף דצמבר 2021.

מגישים בקשה – שלב אחר שלב

הרבה פעמים רק צריך לצאת לדרך, וכפי שמבהיר אבנר הייזלר ב-ynet, כל עוד מודעים לזכויות ועורכים בדיקה מקדימה, הדרך הרבה יותר קצרה. אי לכך הייזלר מסביר שהגשת הבקשה למענק עבודה אינה כרוכה בתשלום, אך כן נדרשים להציג מספר חשבון בנק (כדי שלכסף יהיה לאן לעבור). עתה נציין צעד אחר צעד מה עושים. לאחר שמאתרים את סניף הדואר הקרוב ביותר, מכינים ת"ז והמחאה (עבור זיהוי פרטי החשבון). בסניף הדואר מסבירים לפקיד שמבקשים להגיש בקשה בנושא מס הכנסה שלילי. בנקודה זו רבים עשויים לשאול אם אין צורך להגיע מצוידים בתלושי שכר, ופה הייזלר מרגיע שכלל לא – פשוט להגיע!

תמיד טוב לדעת

אז אכן מדובר בבדיקה פשוטה, אם כי אבנר הייזלר מחדד שאם עובדים ביותר ממקום עבודה אחד, יש לעדכן אודות סך המעסיקים. מה הלאה? מנקודה זו הכדור במגרש של רשות המיסים. הוא מקבל את המידע מסניף הדואר, עובר על הדברים, מעדכן אם נדרשים מסמכים נוספים ומכריע לכאן או לכאן. פה ראוי לדעת שהורה יחיד זכאי למענק בגובה של 150% ואם לא חושבים שנעשה צדק, ניתן להגיש ערעור (מנומק בכתב), אך רק עד כ-30 יום מתאריך מסירת הפסיקה. שיהיה בהצלחה!

נגישות