שלום כיתה א': איך מעצבים פינת עבודה ביתית לילדים?

המעבר לכיתה א' הוא מעבר מרגש במיוחד הן בעבור הילד והן בעבור ההורים, אולם בכדי להבטיח כי המעבר יעבור בשלום חשוב לשים דגש על עיצוב של פינת עבודה ביתית ונוחה. כיצד תוכלו לעשות זאת באופן קל ופשוט? אנחנו כאן עם כל הטיפים.

עיצוב פינת עבודה לילדים: כך תעשו זאת

תהליך של עיצוב פינת עבודה לילדים שעולים לכיתה א' הוא מורכב במיוחד, בשל העובדה כי עדיין מדובר בילדים קטנים אך גם תלמידים הזקוקים למרחב לימוד נעים ומזמין. ראשית כל, מומלץ שלא למקם את פינת העבודה בחדרו של הילד, כך שלכם כהורים תהיה שליטה על הנעשה וכי הילד לא יישאר כאשר הוא סגור מאחורי הדלת ללא אפשרות לקבלת תמיכה הורית. ילדים בגילאים צעירים זקוקים להכוונה, ולכן עדיף למקם את פינת העבודה באזור הסלון או בחדר ייעודי, כך שנוצרת הפרדה בין חדר השינה של הילד לבין פינת העבודה שלו. נוסף לכך, מומלץ למקם את השולחן של הילד בסמוך לחלון, ולבחון כי הריהוט אותו אתם רוכשים מותאם לילדים. שולחן העובדה חייב להיות מסודר, ובאמצעות רהיטי דמיר תוכלו לבצע רכישה של פריטי ריהוט פונקציונאליים, כך שתתבצע שמירה על הסדר מבלי להפחית ברמת הנראות.

שלום כיתה א' איך מעצבים פינת עבודה ביתית לילדים

צבעים, צבעים, צבעים

מאחר ומדובר בפינת עבודה לילדים, חשוב לבחור צבעים נעימים שמתאימים לחדר לילדים ובאמצעותם ניתן ליצור אווירה לימודית אך גם מרגיעה. מומלץ שלא לבחור בצבעים עזים כמו אדום או כתום, אלא לבחור בצבעים רגועים כמו תכלת, בז' או אפור בהיר. בכדי שהילד ירגיש כי הפינה אכן שייכת לו, אל תחששו לבחור ביחד איתו את הצבעים כך שהוא ירגיש כי גם לו יש את השליטה. כדי לצאת קצת מהקופסא, שמרו על כלל האצבע – 80% צבע נטרלי ו 20% צבע בוהק. בנוסף, ניתן להעניק נופך מקורי יותר לפינת העבודה באמצעות מדבקות אותן ניתן להדביק ולהסיר בקלות מהקיר, כמו גם לוח גיר. לוח גיר מהווה פתרון מעולה בעבור ילדים בכיתה א', הן לצורך חישוב והן לצורך קשקוש של הגיגים לטובת הגברת המוטיבציה של הילדים, ובכך ליצור מרחב לימודי נעים אך גם מקורי מאוד מבחינת סקאלת הצבעים והשילוב של הפרקטיות עם הילדותיות.

קבלת השראה

דרך מצוינת לעצב את חדר העבודה של הילדים היא באמצעות קבלת השראה. דרך הרשתות החברתיות ניתן לקבל רעיונות לעיצוב, ולהתאים אותם לטעמכם האישי. שימו לב כי באתרי אינטרנט מתמחים ניתן לבצע רכישה מרוכזת של פריטים, כך שתוכלו לעצב חדר עבודה ייחודי ומותאם לילד שלכם. שיתוף פעולה עם הילד הוא חיוני, בשל הצורך להסביר לו כי מדובר במרחב אישי שלו – ובהתאם לכך לרומם את מצב רוחו ולהזכיר לו שאנחנו כאן בשבילו לכל אורך הדרך.

נגישות