לימודי אנגלית מגיל צעיר: כל הדרכים והאפשרויות!

רכישת ידע היא בין התהליכים החשובים ביותר בהתפתחותו של הילד, לרבות רכישת שפה זרה. מי מאתנו לא מכיר את כל היתרונות הטמונים בידיעת השפה האנגלית? הרי ששפה זו פותחת דלתות בעולם התעסוקה, היא בין השפות המדוברות ביותר בעולם והיא תנאי הכרחי בלא מעט מקומות עבודה. איך תלמדו את הילדים אנגלית מגיל צעיר? ובכן, אספנו לכם כמה אפשרויות נהדרות.

לימודי אנגלית מגיל צעיר

אבל למה בגיל צעיר?

רכישת שפה בגיל צעיר, תאפשר לילד להיות בטוח בעצמו במהלך השימוש בשפה הנרכשת ואפילו תקנה להם את האפשרות לדבר אנגלית באופן שוטף. מעבר לזה, בגילאים הללו, המוח מסוגל לקלוט לא מעט מידע, לכן חשוב לנצל זאת בכדי ללמד את הילדים כמה שיותר מוקדם, בייחוד כל מה שנוגע לשפה חדשה שאינה שפת האם.

האזנה לשירים באנגלית

האזנה למוזיקה היא בין הפעילויות האהובות ביותר על אנשים וילדים. תוכלו להאזין יחד עם ילדיכם לשירים אהובים בשפה האנגלית וביחד לנסות ולתרגם אותם. מומלץ לרכוש מחברת ולייעד אותה לפעילות הזו, כך הילדים יוכלו לכתוב את מילות השירים ולתרגם אותן במחברת שלהם.

צפייה בסדרות

טלוויזיה יכולה להעניק לנו יתרונות רבים ומגוונים, מעבר לעובדה שהיא מהווה אלמנט ראוי לאסקפיזם מחיי היום-יום, היא מאפשרת לנו ללמוד ולהכיר תרבויות חדשות. צפייה בסדרות בשפה האנגלית יכולה ללמד את הילדים כיצד הוגים נכון את המילים השונות, מעבר לזה, ההאזנה למשפטים שלמים אף מאפשרת להם להבין, ולו במעט, את כללי התחביר של השפה.

טיול משפחתי בחו"ל

השהות בארצות זרות יחייבו אתכם לשוחח עם המקומיים בשפה האנגלית (כל עוד הם בקיאים בה). ובכן, מדובר בדרך מצוינת לתרגל עם הילדים את השפה. במהלך טיול משפחתי בחו"ל, למדו את הילדים כמה מילים ומשפטים בסיסיים ובקשו מהם לתקשר עם פקיד הקבלה, עם המלצר במסעדה ואפילו לשאול עוברי אורח כיצד להגיע ליעד הבא. גם אם הם לא יחזרו מהטיול דוברי אנגלית שוטפת, הם יזכו לדבר בשפה זו וירכשו קצת יותר ביטחון להתנהלות בשפות זרות בעתיד.

משחקים מסוגים שונים

כיום קיימים לא מעט משחקים שמסייעים לילדם ללמוד אנגלית, החל ממשחקי קופסא ברמות שונות, משחקי מחשב, אתרי אינטרנט ואפילו אפליקציות. אגב, אם תרצו תוכלו להכין בעצמכם משחק ללימוד אנגלית. כל שתצטרכו זה כמה כרטיסיות שתוכלו להכין מבריסטולים. על הכרטיסיות תוכלו לרשום מילים בשפה האנגלית ובכרטיסיות נוספות רשמו את התרגום שלהן, כך הילדים יוכלו להתאים בין מילה באנגלית למקבילתה העברית.

קריאת ספרים באנגלית

קריאת ספרי ילדים בשפה האנגלית יכולה להעשיר את אוצר המילים של הילד ולהקנות לו הרגלי קריאה לשפה זו, לרבות, הכרת האותיות הלועזיות השונות. כדאי לרכוש או להשאיל ספרים בעלי עלילה מוכרת, כך הילדים יוכלו להבין בעצמם את השתלשלות העניינים מבלי להיעזר במילון.

שימוש יומיומי ואגבי בשפה האנגלית, יסייע לילדיכם ללמוד את השפה על הצד הטוב ביותר. היעזרו במשחקים, ספרים, סדרות ושירים בכדי ללמד את הילדים את השפה האנגלית ולשלוט בה באופן המיטבי. בהצלחה!

נגישות