איך קונים מתנות לכל הילדים בחכמה?

להעניק מתנה זה כיף אחד גדול, אך ברגע שמתחילים לשמוע "למה הוא קיבל כחול ואני ירוק", או "למה קנית לי כזה אני רוצה בדיוק כמו שלו", פתאום כבר ממש לא כיף להעניק מתנה ורק רוצים לעשות ריסטרט, אך בפועל פשוט מאיימים על הילדים שיותר מתנות הם לא יקבלו, לפחות עד שהם ילמדו לומר יפה תודה. אז איך בכול זאת ניתן להעניק מתנה ומראש לדעת שכולם ייצאו מרוצים? אספנו עבורכן מספר טיפים יעילים, אך ראשית נציין שמוטב להבדיל בין סיטואציה לסיטואציה: מתנה לילדים הפרטיים, מתנה לילדי הגן וכדומה!

מתנות לילדים

פרסים שווים

עומדים לערוך בבית יום הולדת ומבקשים להעניק פרסים? חשוב ביותר שכל הילדים יקבלו בדיוק אותו הדבר, כאשר לכל היותר ניתן לשחק עם צבע לבנים וצבע לבנות, אם כי גם זה מקור לבעיות. עוד נציין שאם המתנה מיועדת לכמות גדולה של ילדים, הרי שתמיד רצוי לרכוש כשלוש מתנות יותר, וזאת כי מאוד ייתכן שאחת תלך לאיבוד (ואז הילד יבכה), אחת תרצו להעניק לאח של ילדת היום הולדת (אחרת האח יבכה), ואחת תרצו להביא לאח הלא מוזמן של הילדה מהגן (אחרת הוא יבכה). מה עוד? ובכן בכול הנוגע למתנות שמיועדות לילדי הגן, מוטב לוודא שהעלות אינה גבוהה, וזאת כי אין זה רצוי לפתוח בתחרות בין האימהות (גם את לא רוצה בכך). כיצד עושים זאת? רוכשים את המתנה דרך אתר צ'יפסט. מדוע? ההיצע ענק, ההתמצאות נוחה והמחירים ממש שווים.

מתזמנים

מדי פעם מבקשים לרכוש לילדים מתנה, אם כי החג קרב ואם כי הם קיבלו כסף מסבתא. במקרה זה יש לוודא שהמתנות יגיעו ביחד, כי אף ילד אינו אוהב להביט באחיו קורע את האריזה, בעוד שהוא צריך להסתפק בתשובה "חמודי שלך בדרך". כיצד מבצעים זאת? מזמינים באותה הפעם ומאותו אתר. קיוויתם שכך יקרה אך חבילה אחת הגיעה לפני השנייה? פשוט החביאו את החבילות עד שהכול יגיע.

שיחה מקדימה

מכירות את המשפט "נותנים לאדם אצבע והוא רוצה את כל היד"?, אז כשלוקחים ילדים לחנות משחקים, מראים להם צעצוע אחד והם בדרך כלל ירצו לחזור הביתה עם כל החנות. מה עושים? יש שתי אפשרויות:

  1. מבררים עם הילדים מה בדיוק הם רוצים ורוכשים עבורם (באופן מקוון או פיזי).
  2. מראש מסבירים לילדים שהם יכולים לבחור רק משחק אחד ואף משלבים חיזוק חיובי, למשל "אם תתנהגו יפה תבואו לבחור גם בפעם הבאה".

קליעה למטרה

צרכים לרכוש מתנה עבור כמות גדולה של ילדים? מה הסיכוי שתקלעו לטעמם של כולם? ובכן ידוע לכל אימא שילד קטן יודע בדיוק כמו ילד גדול מה הוא רוצה, כך שהגיוני לשער שלא כולם יהיו מרוצים. מה עושים? מנסים לברר מהם תחומי העניין של הילדים, כאשר התמקדות במוצרים מעולם התוכן של תוכנית טלוויזיה אהובה עשויה להוות הבטחה, אך גם צעצוע מדליק (קרי פנס, כדור קופץ לגובה, או עט מגניב) עשוי להוות בחירה מבטיחה. עם זאת, נזכיר שמראש יש להיות מוכנות לתלונות, ולזכור שילדים ללא תלונות הם לא באמת ילדים מאושרים.

אמור להיות כיף!

לבסוף נחדד שלקנות מתנה אמור להיות כיף (ולא בהכרח יקר), מראש יש לצפות תרחישים בעיתיים (כגון הילדה מעדיפה צבע כחול ולא ורוד) ולמצוא להם מענה וכל עוד נערכים מספיק זמן מראש, ניתן להבטיח תוצאה מדויקת. שנסכם? אתן יודעות הכי טוב – רכישה חכמה ונעימה!

נגישות