5 טיפים לארוחת ילדים טבעונית שכל ילד יאהב

ארוחת ילדים טבעונית

אם אתם טבעוניים, או אם ילדכם החליט שהוא רוצה לפתוח בחיים טבעוניים – הרי שדרך חיים בריאה היא זאת שבחרתם, תוך שמלבד הדאגה לתזונה נכונה, ישנם אנשים שבוחרים בטבעונות כדי לשמור על בעלי חיים ועל הסביבה. טבעונות היא הדרך לאכול מבלי לצרוך מוצרים מן החי, בעוד  שניהול אורח חיים כזה, מאפשר לרבים להכיר עולם חדש של טעמים וניחוחות. בכך, רבים ההורים שרוצים שילדם יאהב את התפריט היומי הטבעוני.

הדרך לגרום לילד לאכול

בחירה באורח חיים טבעוני אינה נחשבת קלה, שכן היא מצמצמת את רשימת המכולת בחצי, ובכך לא תמיד מאפשרת תפריט מגוון. עם זאת, באמצעות תחליפי בשר, הרחבת מדף הקטניות והכנסת אוכל טרי ובריא לבית, אפשר לשנות את המצב. אז אם ילדכם אינו מתלהב מארוחות טבעוניות – חשוב לדעת כי ישנן כמה שיטות שיהפכו את המנות לנחשקות בעיניו.

בישול אוכל צבעוני ומושך

אוכל טבעוני אינו תפל כלל, והוא אף עשוי להיות נעים לעין. למעשה, הכנסת צבעים למאכלים תהיה מושכת עבור ילדים. ירקות כמו: גזר, סלק, פלפל צהוב, שילוב של פירות כתומים, אדומים ובשאר צבעים, עם המנות – יעוררו חשק וגם את בלוטות הטעם והכל באמצעות הטעמים החזקים של הירקות והפירות ובזכות צבעם המושך.

הכנת קינוחים

אם ילדכם אוהב מתוק, ניתן להכין מגוון קינוחים טבעוניים ללא מרכיבים מן החי. עוגת שוקולד טבעונית, פנקייק טבעוני, עוגת בננה ועוד, כולן מנות מעולות ומגרות שניתן לשלב בתפריט היומי. למדו כיצד אופים ומכינים קינוחים טבעוניים מסוגים שונים ותוכלו לפנק את הילד עם קינוח טעים, ואף להתפנק בתחילת היום עם קפה ומאפה.

אוכל טבעוני לילדים

השתתפות הילד בתהליך הבישול

חשוב לשתף את ילדכם במהלך הבישול, לרבות בחירת מתכונים או יציאה לקניות, ואף רצוי לשתף אותם בבישול ארוחות והכנת חטיפים טבעוניים. בכך הילד יבלה עמכם זמן איכות וילמד להכין לעצמו אוכל טבעוני.

ארגנו ארוחות חגיגיות

לעיתים, הדרך לבטן מגיעה דרך ארוחה חגיגית, בעוד שבחירת מנות טבעוניות וארגון ערב טבעוני עם חברים ומשפחה יכולה להלהיב את ילדכם. הזמינו אנשים שהילד אוהב ובשלו יחד ארוחה נפלאה.

יציאה אל מסעדות טבעוניות

עקב טרנד הטבעונות שנחשב מפותח בישראל, ישנן לא מעט מסעדות טבעוניות כמעט בכל מקום. צאו עם המשפחה פעם בשבוע (או לפי היכולת) למסעדות טבעוניות ותוכלו לבלות זמן איכות עם הילדים המלווה באוכל מעניין וטעים. דעו כי מסעדות הודיות מגישות מנות טבעוניות נהדרות ומזינות שיכולות לפתוח את התיאבון.

לסיכום, אין דבר העומד בפני הרצון! כדי שהילד שלכם ירצה לאכול אוכל בריא ואיכותי – ניתן להשתמש במגוון דרכים יצירתיות ולהפוך את אוכל שאינו מכיל מרכיבים מן החי, למנות דליקטס מגוונות!

נגישות