5  תרופות סבתא לטיפול בברונכיטיס

דלקת הסימפונית אשר מוכרת יותר בתור ברונכיטיס היא דלקת בדרכי הנשימה אשר נפוצה מאוד אצל ילדים. במדריך זה נציג חמש תרופות סבתא יעילות לטיפול והקלה בסימפטומים, עד להחלמה מלאה.

כיצד אפשר לטפל בברונכיטיס באופן יעיל ומהיר?

ברונכיטיס היא דלקת בדרכי הנשימה אשר נגרמת לרוב כתוצאה מעשן סיגריות, זיהום אוויר, תגובה אלרגית או חשיפה מתמשכת לאבק. בעיות נשימה נפוצות אצל ילדים, וברונכיטיס במיוחד. הדלקת מלווה בתסמינים הכוללים בין היתר חולשה חום, שיעול יבש וכאבים באזור החזה. הטיפול המקובל בדלקת מתבצע לרוב באמצעות אנטיביוטיקה, אולם ניתן להקל באופן ממשי על התסמינים גם בעזרת תרופות סבתא. מהן הטכניקות הטובות ביותר? בדקנו, חקרנו ומצאנו, וזאת בכדי שתוכלו לטפל בדלקת באופן מהיר. אולם, חשוב לזכור כי מדובר בדלקת אשר עשויה להסתבך, ולכן יש להיות במעקב ביחד בליווי צמוד של הרופא המשפחתי, עד להחלמה מהירה.

סירופ אפרסק

אפרסק ידוע בשל תכונות בריאותיות בולטות, בשל ריכוז המינרלים הגבוה המצוי בו. משום כך, לא מעט תרבויות בעולם משתמשות בעלי האפרסק כתרופה אשר באמצעותה ניתן לטפל במגוון דלקות, כולל ברונכיטיס. מדובר במתכון קל ופשוט להכנת סירופ: לוקחים מיכל עמוק, מוסיפים מים רותחים וארבע עלים של אפרסק, ולהמתין כרבע שעה עד לספיגה מלאה. לאחר מכן מומלץ לשתות את הסירופ כשלוש פעמיים ביום, בשילוב של התרופות אותן קיבלתם מהרופא.

5 תרופות סבתא לטיפול- בברונכיטיס

אמבטיית אדים

 

תרופת סבתא פשוטה וקלה היא אמבטיית אדים אשר מאפשרת להקל באופן משמעותי על התסמינים של השיעול כמו גם הליחה הנלוות. מומלץ לפתוח חלון לצורך קבלת אוויר בזמן האמבטיה, ולהקפיד לשהות לא יותר ממספר דקות ביחד עם האדים, וזאת בכדי להימנע מסכנה של התייבשות.

חרדל

גרגירי החרדל משמשים בתרבויות רבות בעולם כתרופה וכחומר ממריץ בעבור טיפול בבעיות עור וכן דלקות. גרגירי החרדל מצוינים גם בעבור מצב של חום גבוה, מאפיין בולט בכל הקשור לברונכיטיס. רכשו דרך חנות טבע גרגירים ופזרו מעט מהם על המים באמבטיה. תוך זמן קצר תוכלו לחוות תחושת הקלה, וסיוע משמעותי בהורדה של חום, כל זאת כאמור בשילוב של תרופות מרשם.

 תה ג'ינג'ר

לשורש הג'ינג'ר מיוחסות תכונות בריאותיות רבות עוצמה, בעיקר במזרח. באמצעות תה עם שורש ג'ינג'ר טרי ניתן להקל באופן ממשי על הכאבים הנלווים לדלקת גרון, כמו גם לסייע בהורדה בחום. מדובר בתה חריף למדי מבחינת עוצמת הטעם, והוא עשוי להעניק תחושה של "שריפה" בגרון. אולם, ניתן לראות תוך זמן קצר שיפור משמעותי הן בעוצמה של השיעול והן מבחינת התחושה הכללית.

תרופות טבעיות: רק בליווי של רופא

כאמור, עולם הרפואה האלטרנטיבי כמו גם תרופות ביתיות יכולות להקל באופן משמעותי על התסמינים. עם זאת, כל טיפול בברונכיטיס חייב להיות בצמוד לרופא, עד להחלמה.

נגישות