משבר הקורונה: איך דואגים לסביבה בטוחה כשהילדים לא נמצאים במסגרות?

סביבה בטוחה לילדים

כאמא, אני רואה במשבר הקורונה הזדמנות לדאוג לסביבה בטוחה יותר לילדים כאשר הם אינם נמצאים במסגרת. כיצד אני עושה זאת? ובכן, זה בכלל לא קשה כפי שזה נראה.

סביבה בטוחה לילדים בזמן משבר הקורונה: אתגר הורי מהמעלה הראשונה

אתחיל בווידוי. כאשר החלו הדיווחים על נגיף הקורונה בסין, לא הצלחתי להעלות בדעתי סיטוציה שבה אמצא את עצמי עם שלושה ילדים סגורה בבית וללא אפשרות לצאת. ככל שהימים עברו, מצאתי את עצמי יותר ויותר מתוסכלת מהמצב החדש אשר נכפה עלינו. הריחוק החברתי, חוסר היכולת לפגוש את בני המשפחה ואת הוריי וכמובן סגירת המסגרות הקבועות של הילדים הובילו אותי לתסכול לא מועט, כפי שאני מניחה שקרה ללא מעט הורים. בסופו של דבר, אני ובעלי ניהלנו שיחה והחלטנו לנצל את המצב לטובתנו. להבין שמדובר בתקופה אשר תחלוף, ולכן חשוב לנצל את הזמן בכדי לספק לילדים סביבה בטוחה גם כאשר הם אינם נמצאים במסגרות. אני תמיד מחפשת מידע באתר איך גדלת, אשר מהווה בעבורי את מקור המידע הטוב ביותר כהורה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בפורטל מקיף לגידול הילדים בסביבה בטוחה. באמצעות האתר הצלחתי לייצר לילדיי סביבה בטוחה בבית, וזאת באמצעות ארגז הכלים המצוי באתר.

סביבה בטוחה לילדים

כיצד הצלחתי לתעל את המצב החדש לטובת הילדים?

מאחר והילדים שלי קטנים, החלטתי שלא לחשוף אותם לחרדה הכרוכה בנגיף. כן סיפרתי להם אודות הנגיף וכי משהו חריג מתרחש, אולם לא הרחבתי במידע. אני ובעלי העדפנו לבצע את הילדים פעילויות חינוכיות ולצאת מחוץ לקופסא, בעיקר בתחום של האפייה אשר תמיד היה קרוב לליבי. באמצעות אפייה הצלחתי גם אני להירגע ואף לספק לילדים תעסוקה למשך רוב שעות היום, וזאת בשל התמקדות במאפים אשר דורשים סבלנות ומיומנות. בנוסף לכך, החלטנו בהחלטה משותפת שלא לחשוף את הילדים לשעות רבות מול המסך. הבן הבכור שלי בן ה 10 יודע כי הוא יכול לצפות בטלוויזיה בשעות מוגדרות מראש, ורק תחת פיקוח שלי או של בעלי. עוד לפני הקורונה התקנו חסימה של תכנים אשר אינם תואמים את הגיל של הילדים, וזאת בכדי לייצר בעבורם סביבה בטוחה – בטח ובטח בתקופה שבה הם אינם הולכים למסגרת. אני ממליצה לכל הורה לעשות זאת, ולנצל את הזמן לצורך שיחות עם הילדים, מתן זמן איכות לכל ילד בנפרד וכן פיתוח של תחביבים משותפים אשר יגרמו לגיבוש ולחיזוק התא המשפחתי.

זכרו – עוד מעט זה מאחורינו

אין ספק כי התקופה הזו היא תקופה בלתי נשכחת, בוודאי לילדים. חשוב לזכור כי בקרוב נחזור לשגרה ולכן אני ממליצה בחום להיעזר באתרים ולזכור כי כולנו באותה הסירה. בקרוב, נשוב לחיינו הקודמים  עם חשיבה מחודשת ויצירתית.

נגישות