כך תעצבו את חדר הילדים

מעבר לדירה חדשה, או הצורך ברענון עיצוב הבית מוביל אותנו תמיד לשאלה: כיצד נעצב את חדר הילדים? ובכן, כיום קיימים שלל עיצובים ורעיונות לעיצוב חדרי ילדים, חלקם מתאימים לחדרים משותפים וחלקם לחדרי יחיד. בכדי להעניק לילדנו את החדר האידיאלי בעבורו, כזה שיהווה עבורו מקום המפלט ויכיל את שלל תחומי העניין שלו – עלינו לתכנן את עיצוב החדר על הצד הטוב ביותר. איך עושים זאת? אספנו עבורכן כמה טיפים בנושא.

עיצוב חדר ילדים

חלוקת אזורים בחדר הילדים

במהלך תכנון עיצוב החלל, כדאי לערוך חלוקה של החדר, כך שתוכלו לייעד מראש היכן יהיה אזור השינה, היכן אזור המשחקים והיכן תמקמו שולחן כתיבה. חשוב לתכנן את החלוקה באופן פרקטי, כך שפינת המשחקים תהא גדולה מספיק בכדי שהילדים יוכלו לארח חברים ותכיל מקומות אחסון רבים בכדי להימנע מבלגן בחדר. בכדי לעשות זאת באופן המיטבי תוכלו להיעזר בשירותיו של מעצב פנים, שיסייע לכם לתכנן את החלל באופן פונקציונלי ונגיש.

תנו לילדים לקחת חלק בעיצוב החדר

אפשרו לילדים להיות חלק מהבחירות שנעשות בעיצוב חדרם, בסופו של דבר, זה החדר שלהם והמקום שבו הם אמורים להרגיש בנוח. התייעצו איתם, תבררו איזה צבעים הם אוהבים וכיצד היו רוצים שהחדר שלהם ייראה. מעבר לזה, שיתוף הילדים בעיצוב יקנה לילדים את תחושת השייכות והם אף ירגישו חשובים, מאחר ושואלים לדעתם ומשתפים אותם בעשייה.

שימוש באביזרים צבעוניים

צבעוניות היא בין האלמנטים הנפוצים ביותר בחדרי הילדים, אבל במקום לצבוע את קירות החדר בצבעים עזים וצבעוניים, תוכלו דווקא לרכוש פריטים משמחים וססגוניים שיעניקו לחדר צבעוניות ייחודית. למשל טפטים ומדבקות קיר יכולים להקנות לחדר עיצוב ייחודי ואמירה אישית. נוסף לכך, מוטב לרכוש לפינת המשחקים שטיח צבעוני גדול, עליו הילדים יוכלו לשחק ולארח חברים (מומלץ להניח על השטיח פופים צבעוניים). כמו כן, תוכלו לצייד את החדר בווילונות בצבעים בהירים.

רעיון נוסף ומיוחד התורם רבות לעיצוב החדר הוא הכנת לוח השראה או לוח חלומות. באמצעות לוח שעם פשוט, תוכלו ליצור יחד עם הילדים לוח השראה צבעוני המכיל תמונות אהובות ומעוררות השראה. את הלוח ניתן לעצב כפי שרוצים ולהחליף את האלמנטים שמרכיבים אותו לעיתים קרובות.

אגב, יש הורים שבוחרים לעצב את חדר הילדים לפי קונספט מסוים, כמו נסיכות דיסני, עיצוב בהשראת החלל, אלמנטים עיצוביים המבוססים על חדי קרן ועוד.

מקומות אחסון – והרבה!

על מנת שתוכלו לשמור על סדר וארגון בחדר הילדים (ככל שניתן כמובן), רצוי לצייד את החדר בכמה שיותר מקומות אחסון פונקציונליים, למשל רכשו מיטה בעלת ארגז מצעים, הדום שמכיל חלל אחסון ייעודי וכו'. אל תאפשרו למשחקי הקופסא, הצעצועים וחומרי היצירה "לטייל" ברחבי הבית, והקפידו למצוא מקום אחסון לכל אחד מהפריטים הללו. כיום, יש לא מעט פתרונות אחסון נהדרים שיכולים להוות אלמנט עיצובי ומוצר פונקציונלי במקביל.

אל תתקבעו מבחינה עיצובית

הילדים שלנו גדלים משנה לשנה, לכן רצוי לעצב את החדר באופן שניתן לשינוי עם הזמן ואף לרכוש ריהוט שיתאים להם גם לשנים שלאחר מכן. למשל, מוטב לקנות מיטה בגודל שיתאים לילד למשך כמה שנים או לחילופין, לרכוש שולחן כתיבה שבגילאי הגן יהווה כפינת יצירה ואילו בגילאי בית הספר, יוכל להפוך לשולחן לטובת הלימודים. חשבו על כל הפונקציות שעומדות לפניכם ונסו לעצב את החדר באופן שיתאים לאורך זמן.

 

עיצוב חדר הילדים יכול להפוך למשימה מהנה ומגבשת, זאת בתנאי שתיערכו לכך בהתאם ותשתפו את הילדים במהלך העשייה. הקפידו להשתמש בצבעים צבעוניים ומשמחים ורכשו רהיטים פונקציונליים ובעלי מקומות אחסון רבים. בהצלחה!