איך להתארגן לטיול משפחתי בחו"ל?

כרטיסי הטיסה כבר הוזמנו, בתי המלון נבחרו ועכשיו כל שנותן לכן הוא להתארגן לקראת הטיול המשפחתי בחו"ל. זה לא באמת משנה באיזה יעד בחרתן, זאת מאחר שסביר שההתארגנות תהיה זהה. אז כיצד תתארגנו לטיול בחו"ל? אספנו לכן כמה טיפים שימושיים.

תכנון המסלול – כי הכי כיף לדעת בדיוק מה צפוי לנו!

טיול מוצלח הוא טיול מתוכנן. העמיקו את הידע אודות המדינה אליה אתן מגיעות עם בני משפחתכן, דעו את ההיסטוריה הכללית שלה ואת נקודות השיא שלה, כמו כן, בררו מהם המקומות האטרקטיביים ביותר וערכו רשימה של כל המקומות והיעדים בהם תרצו לבקר.

לאחר שערכתן רשימה, זה הזמן לתכנן את לוח הזמנים בהתאם למיקומי היעדים והאטרקציות ולפרוש אותם על פני ימי הטיול המתוכננים. שימו לב שאם אתן מתכננות להתנייד בחו"ל באמצעות תחבורה ציבורית, כדאי שתבררו מראש את הקווים המגיעים לכל יעד כמו גם אם קיים כרטיס נסיעות ייעודי המקנה לכן הנחה משמעותית בנסיעות. בדרך כלל ישנם כרטיסי תיירים שמאפשרים לנסוע חופשי בתחבורה הציבורית ומקנים הנחות במוזיאונים ואטרקציות – שווה לברר.

אגב, אל תסמכו על זה שכל המידע יהיה בטלפון הנייד, זאת משום שבהרבה מקומות לא תצליחו להתחבר לWIFI, אז רצוי להדפיס את מסלול הטיול, לרבות כל המידע הנחוץ לכן. מעבר לזה, כשתגיעו למקומות ההיסטוריים של המדינה, תוכלו לספר לילדים על המקום ולהימנע מהצורך במדריכים מקומיים, לכן מוטב שתאספו מידע על המקומות ההיסטוריים והדפיסו אותו.

אריזת מזוודות – להיות מוכנות להכל!

שלב אריזת המזוודות הוא אולי בין השלבים המתסכלים ביותר. צריך להתחשב במזג האוויר, בגחמות הילדים במהלך הטיול ובעוד כל מיני דברים שעשויים להתרחש באופן לא צפוי. ראשית, ארזו את כל הדברים הבסיסיים: בגדים נוחים להליכה, נעליים שטוחות, גרביים, הלבשה תחתונה, כלי רחצה וכו'. כמובן שאם אתן מתכננות לנסוע בחודשי הקיץ – ארזו קרם הגנה, משקפי שמש וכובע. לאחר מכן, כדאי להכין תיק עזרה ראשונה הכולל כדורים נגד כאבי ראש, פלסטרים, תחבושות אלסטיות, כדורים נגד בחילות ותרופות נוספות שייתכן ותזדקקו להן.

אחד הדברים שקורים כמעט ברוב הטיולים המשפחתיים הוא שהילדים חוזרים על משפט אחד קבוע "אימא, בא לי חטיף". בכדי להימנע משיטוט בחנויות וחיפוש אחרי נישנושים לילדים, כדאי לארוז מראש חטיפים, ממתקים, שקיות קורנפלקס וחטיפי אנרגיה. עוד מומלץ לארוז: חפצים שיעסיקו את הילדים במהלך הטיסה, כמו חוברות צביעה, ספרים מעניינים, אוזניות (בתנאי שיהיו להם סרטים לצפייה בטלפון הנייד) או חוברת פעילויות, כך בזמן שאתן תוכלו לנמנם, הילדים יוכלו לצבוע, לצייר ולהעסיק את עצמם.

אטרקציות שכדאי לשלב בטיול

מעבר למקומות האטרקטיביים של כל מדינה, ישנן אטרקציות שיכולות להיות רלוונטיות לכל יעד אליו תגיעו:

טיול אופניים משפחתי

ברוב המדינות ניתן לשכור אופניים ולטייל עמם ברחבי העיר או אפילו בטבע. בררו מראש אם קיימת אפשרות כזו ביעד בו תשהו ותכננו מסלול מדליק לרכיבה על אופניים.

פיקניק בפארק

מדינות רבות מאופיינות בפארקים רחבי היקף המרהיבים ביופיים. החליטו שבאחד הימים, תפתחו את הבוקר בפיקניק משפחתי בפארק ומשם תוכלו להמשיך במסלול שתכננתן.

שיט בנהר\אגם

ניתן לברר אודות שיט בנהר או באגם (תלוי במדינה בה תשהו), ולשלב את האטרקציה כחלק מהמסלול היומי שלכן. זה בהחלט עשוי להיות חווייתי ונפלא.

 

טיול משפחתי לחו"ל דורש התארגנות יסודית, זאת בכדי לצלוח את הטיול ולהפוך אותו לחוויה משותפת, מגבשת ומרגשת עבור בני המשפחה. תכננו מסלול, ארזו מזוודה ובחרו אטרקציות מהנות. אל תשכחו להצטייד במצלמה ולתעד את החופשה המשפחתית המיוחד שתכננתן. נסיעה טובה!

 

נגישות