ארגון יום הולדת לילדים

יום ההולדת של הילדים מתקרב בצעדי ענק ואתן לא בטוחות כיצד לארגן עבורם יום הולדת בלתי נשכח? ובכן, במיוחד עבורכן, הכנו מדריך ייחודי שיסייע לכם לארגן את חגיגת יום ההולדת של הקטנטנים על הצד הטוב ביותר.

יום הולדת

תכנון מוקדם

תחילה, חשוב שתכננו את יום ההולדת מראש, כך תוכלו להתארגן בהתאם. מה עליכן לתכנן? בחרו קונספט שילווה את החגיגה, זה יכול להיות יום הולדת בסגנון גיבורי על, חגיגת פוקימונים, יום הולדת בסגנון דיסני, מסיבת הוואי ועוד. לא חובה לארגן את יום ההולדת לפי קונספט מסוים, אבל ניכר כי רוב הילדים נהנים מחגיגות ממותגות בדמויות אהובות. כמו כן, את הקונספט יש לבחור יחד עם הילדים. בכדי לא להפוך את הדיון לשיח ארוך, בחרו מראש 3 קונספטים ותנו לילדים לבחור מתוכם את הקונספט המועדף עליהם.

נוסף לכך, עליכן להכין רשימת מוזמנים שיגיעו לחגיגת יום ההולדת. חשבו על החברים שיקיפו את ילד יום ההולדת במהלך החגיגה והזמינו את החברים האהובים עליו. חשוב לציין, שלאחרונה אנו רואים ברשתות החברתיות סיפורים עצובים אודות ילדים שלא הוזמנו לחגיגות יום הולדת ונעלבו עד עמקי נשמתם. השתדלו להימנע מכך, והזמינו את כל ילדי הגן או הכיתה לחגיגה.

הפעלה למסיבה

ימי הולדת של ילדים מאופיינים בהפעלות מהנות האורכות כשעתיים וגורמות למסיבה להיות אטרקטיבית ומהנה עבור כולם. ישנן כמה דרכים להעביר הפעלה בימי הולדת:

  • הזמנת מפעיל\ה

הפעלה מוזמנת עשויה להיות מופע קסמים, משחקי קבוצות, הצגת ילדים וכו'. העיקרון הוא שלא אתם תשברו את הראש כיצד להפעיל את הילדים אלא המפעיל שתזמינו. בררו אודות מפעילי יום הולדת באזור מגוריכם ובדקו מי מהם פנוי במועד שקבעתם לחגיגה. כמו כן, כדאי לבדוק אם המפעיל דואג לחלק לילדים בלוני צורות במהלך החגיגה.

  • להפעיל בעצמכן

הפעלה עצמית תדרוש מכן לתכנן מראש את המשחקים שתרצו להעביר במסיבה ולדאוג לציוד הנדרש לכן בכדי להפעיל את הילדים. תוכלו להכין תחנות ספורט, משחקי יום הולדת של פעם, ריקודים משותפים ועוד. חפשו ברחבי הרשת אחר רעיונות מקוריים להפעלות, אתן תמצאו שלל אפשרויות למשחקי יום הולדת מהנים.

  • סדנה ליום ההולדת

סדנה ליום ההולדת היא תחליף נהדר להפעלה מסורתית. תוכלו לארגן סדנאות יצירה מהנות, סדנת שוקולד או סדנאות המתכתבות עם קונספט יום ההולדת. את הסדנה תוכלו להעביר בעצמכן או להזמין מדריכים מוסמכים שיעשו זאת.

 

אוכל ושתייה

תכננו את המאכלים שתגישו ביום ההולדת. האם תסתפקו בשולחן חטיפים או שמא תרצו להגיש מאכלים טעימים, פיצות, בורקסים, תפוחי אדמה ברוזמרין וכו'? במידה ותרצו להגיש מאכלים שונים, תוכלו להזמין מגשי אירוח ייחודיים הכוללים כריכונים, מאפים מלוחים\מתוקים, מגשי ירקות טריים ועוד. כמו כן, אל תשכחו לדאוג לקינוח מתוק וטעים, הלוא היא עוגת יום ההולדת. מלבד זאת, רכשו שתייה בכמות מספקת, לרבות בקבוקי מים.

כדאי ורצוי לברר מבעוד מועד אם ישנם בין האורחים ילדים אלרגניים. המודעות לאלרגיות לאוכל בקרב ילדים צריכה להיות גבוהה, לא רק אצל הורים לילדים אלרגיים, אלא אצל כולם.

 

רכישת קישוטים ואביזרים חיוניים

מסיבה מוצלחת היא מסיבה צבעונית, שמחה ומלאה באביזרים מתאימים. גשו לחנויות המוכרות מוצרי מסיבות כמו מקס סטוק, חנויות של חד פעמי וכו', והצטיידו בכלים חד פעמיים עבור חגיגת יום ההולדת. כמו כן, רכשו קישוטים, בלונים ואביזרים התואמים את הקונספט של המסיבה. כלומר, אם החלטתם לערוך מסיבת הוואי, קנו לכל הילדים שרשראות הוואי, אם המסיבה הולכת להיות בסגנון נסיכות דיסני, תוכלו לקנות לילדות כתרים לראש וכן הלאה.

אל תשכחו לקנות או להכין שלט לדלת הנושא את שמו של ילד יום ההולדת, מעבר לעובדה שזה יכוון את ההורים לדירה בה מתקיימת המסיבה, זה ישמח את הילד עד מאוד. אגב, אם הזמנתם הפעלה חיצונית ייתכן ולא תצטרכו לרכוש הפתעות לילדים. כך או כך, מוטב לברר זאת מול הספק.

 

לאחר שתכננתם את כל פרטי האירוע, תוכלו לשלוח הזמנות לילדים, לקשט את מתחם יום ההולדת, לאפות עוגה מתוקה ולהתחיל בחגיגת יום ההולדת! מזל טוב!