טיול עם ילדים בחגים

החגים בפתח והילדים יוצאים לחופשה. עדיין לא הספקנו להירגע מהחופש הגדול וכבר אנחנו צריכים לתכנן את החופשות של החגים הקרובים. אז לפני שתתחילו לשבור את הראש ולחשוב היכן כדאי לטייל בחג, יש לנו 3 המלצות עבורכם:

טיול עם ילדים בחגים

הגן הלאומי קיסריה

קיסריה, עיר הנמל העתיקה שנבנה בידיו של המלך הבנאי הורדוס, היא אחד האתרים הנהדרים ביותר, בייחוד עבור טיול עם ילדים. בגן הלאומי ניתן לראות את שרידיה של העיר, כמו התיאטרון הרומי, ארמון השונית (חצר גדולה המכילה עמודים מפוארים, ניתן לראות מעט משרידי הארמון), ההיפודרום, בית מרחץ, שירותים ציבוריים עתיקים, גן המכיל פריטים ארכאולוגיים ועוד.

בעת הביקור בגן הלאומי ניתן לקחת חלק במיצג ייחודי בו מוצגת ההיסטוריה של קיסריה מאז ועד היום, בכל תקופותיה של העיר. כמו כן, בהיפודרום נערך מופע סוסים ייחודי המשקף אף הוא את תקופותיה השונות של קיסריה. ההיפודרום כשלעצמו הוא אלמנט מרהיב וזאת בשל גודלו וכמות מקומות הישיבה המצויים בו. בעבר שימש לתחרויות גלדיאטורים, מרוצי סוסים והופעות שונות. השהות בגן הלאומי קיסריה עשויה להימשך לאורך חצי יום, לכן מוטב לתכנן פעילות נוספת להמשך היום. רצוי לברר אודות השכרת רכב בארץ, מאחר ורכב שכור עשוי לסייע לכם להתנייד בין אתרים שונים בנוחות וביעילות.

נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר המרהיב, השוכן במרכז הארץ, הוא אחד ממסלולי ההליכה המעניינים ביותר והוא בהחלט מתאים לטיול עבור כל בני המשפחה. המסלול מתחיל בגשר הצבים, שם ניתן לחזות בצבים השוחים במים, שכן מדובר באטרקציה נהדרת עבור הילדים. בעבר הצבים ניזונו מתולעים ובעלי חיים ימיים קטנים, אך כיום הצבים אינם בוחלים במזונות ומכניסים לגופם כל מזון הנמצא בדרכם. לפיכך חל איסור להאכיל את הצבים במהלך הטיול בכדי לדאוג לשלומם ולבריאותם. בשנים האחרונות אוכלוסיית הצבים אינה מתפתחת באופן המיטבי זאת בשל הזיהום בנחל אלכסנדר, לכן נציגים מטעם רשות הטבע והגנים, אוספים את ביצי הצבים ומגדלים אותם באזור נקי מזיהום עד להיותם חזקים מספיק בכדי להתמודד עם הטבע. הטיול נמשך לאורכו של הנחל היפיפה ולצד יער חדרה (המכיל מגוון אקליפטוסים), ולבסוף ניתן להגיע לחרבת סמארה, שם אפשר להתרשם מתצפית ייחודית על כל האזור ולחזות בפרחים שונים הגדלים שם.

 חוף דור (הבונים)

חוף דור הוא בין הטיולים הקסומים ביותר, מאחר וניתן להגיע לחניון הייעודי עבור טיול קמפינג הכולל לינת שטח. במסלול הנפלא של חוף דור אפשר להגיע למערה הכחולה המצויה במפרץ קטן. כמו כן, קיימת אפשרות לטייל בגבעת כורכר, שכן מדובר בדיונה שהתאבנה ובנוף ייחודי ומרהיב להפליא. מלבד זאת, באזור ישנה פריחה יפיפייה של חבצלת החוף ונר הלילה. לא כדאי לפספס את ספינת המסע שטבעה סמוך לאי קטן בו ניתן לצפות מראש גבעת הכורכר.

במהלך הטיול בחוף דור, אפשר להגיע גם לשרידיה של העיר העתיקה. חלק מחורבות העיר נראות לעין בעוד שחלק שקעו לתוך מי הים. יתרה מזאת, באזור זה יש מגוון רחב של אלמנטים לראות, לרבות מוזיאון ייחודי לעתיקות האזור.

פסטיבלים ואירועים בחופשות החג

כדאי להתעדכן אודות פסטיבלים שונים ופעילויות המתקיימות לכבוד החג בערים השונות. ניתן למצוא פעילויות שאינן בתשלום או בתשלום סמלי. כמו כן, בחול המועד ייתכנו אירועים ייעודיים בכל רחבי הארץ, לכן רצוי להישאר מעודכנים. מלבד זאת, ניתן לבקר בגני החיות השונים, לרבות פארק הקופים ביער בן שמן.

ישנם מסלולי טיול רבים ומגוונים לטיולים עם הילדים. חשוב להיערך לטיול בהתאם ולארוז כמות מספקת של מים ואוכל. אם אתם מתכוונים ללון בשטח, הקפידו להביא עמכם דוחה יתושים ובגדים ארוכים ללילה. תכננו היטב את מסלול הטיול ושלביו, כך תוכלו לצלוח את הטיול המשפחתי. נסיעה טובה!

נגישות