פארק הקופים ביער בן שמן

למצוא בילויים משפחתיים שיעניינו את הילדים, יכולה להיות לעתים משימה לא פשוטה. כמעט כל הורה תוהה לעצמו כיצד ניתן להעסיק את הילדים במהלך החופשה או החגים, בייחוד אם הילדים בגילאים שונים, כך שלא תמיד פעילות שמתאימה לאחד, תתאים גם לאחר. ובכן, פארק הקופים ביער בן שמן זו אפשרות נהדרת לצאת לפעילות שכוללת בתוכה בילוי בטבע והיא אף מתאימה לילדים בכל הגילאים.

קצת על הקופים…

הקופים אמנם נראים לנו דומים, אך למעשה ישנם כ-150 מינים שונים של קופים. רוב הקופים חיים ביערות וממעיטים בהגעה לקרקע, אך קיימים גם קופים החיים בבתי גידול פתוחים. הם מאופיינים באינטליגנציה גבוהה וניכר כי הם בעלי כישורים חברתיים ייחודיים לכן תמיד תוכלו למצוא אותם בחברת קופים אחרים. הם נוטים לאכול כמעט הכל, אך חשוב לדעת שהם מעדיפים לשמור על תפריט צמחוני, כך שתזונתם מתבססת על פירות, עלים ומזונות שונים המצויים ביערות.

קוף

מה עושים בפארק הקופים?

פארק הקופים שנמצא ביער בן שמן יספק לכם נוף נהדר של עצים וירוק, הילדים יזכו לפגוש בסוגי קופים ייחודיים וייהנו מחוויה בלתי נשכחת. שמו הרשמי של הפארק הוא "מקלט הקופים הישראלי, מרכז הצלה וחינוך" והוא מאפשר לילדים ולהוריהם להכיר את עולם הקופים מקרוב.

כבר בכניסה לפארק הילדים מקבלים פנקס החתמה, בכל מתחם בו יעברו הם יצטרכו לענות על שאלה שנוגעת לקופים, כך שכל מי שיענה נכונה יזכה את עצמו בחותמת בדפי הפנקס שברשותו. מדובר בדרך מצוינת ללמוד על הקוף ולהכיר את תכונותיו, סוגיו ומאפייניו השונים.

מעבר לאלה, במתחם קיים פארק שעשועים רחב היקף בו ניתן למצוא מגוון ייחודי של מתקנים, ג'ימבורי, בריכת כדורים, מתקני אקסטרים ומבוך ייחודי. המגוון הנרחב של המתקנים המוצעים לאורחי המקום, בהחלט מספק מענה לילדים מכל שכבות הגיל. יתר על כן, ניתן למצוא במתחם הפארק גם פינת יצירה ססגונית וסיורים מודרכים ברחבי המתחם.

מדוע כדאי לבקר שם?

מעבר לחוויה הלימודית הנהדרת והעובדה שאתם יכולים לנצל את רוב שעות היום בבילוי בפארק, מדובר בעמותה ללא מטרת רווח, כך שתוכלו להקנות לילדים ערכים של עשייה חיובית למען בעלי החיים. בפארק הקופים מתמקדים בהצלת קופים ממעבדות מחקר, קופים שעברו התעללות, קופים במצוקה או שנסחרו ונמכרו שלא כחוק. המרכז משקם פיזית ונפשית את הקופים ומהווה עבורם מקלט. השהייה בטבע ובחברת קופים נוספים מעניקה להם את ההזדמנות ליצור חברויות בין קבוצות הקופים השונות וללמוד לחיות במשותף. לבסוף, הקופים ששוקמו עוברים למקומות בארץ ובעולם, שם יחזרו לטבע הפתוח ויוכלו לחיות באופן חופשי.

איך להתארגן לקראת הטיול?

ראשית, מומלץ להסביר לילדים לאן הם הולכים להגיע, לספר להם על הקופים ולהכין אותם מראש לחוויות שיצברו ולמראות שיזכו לראות. כדאי להתארגן מראש עם אוכל בכמות מספקת ומים קרים, כמו כן הצטיידו בחטיפים למקרה שהילדים יהיו רעבים בדרך לפארק או במהלך הסיורים.

 

פארק הקופים הוא אטרקציה נהדרת עבור הילדים מאחר והוא מקנה להם ערכים חיוביים ביחס להגנה על בעלי החיים ואף מעשיר את הידע שלהם על עולם החי. האטרקציה מתאימה למגוון הגילאים, כך שכל אחד יוכל למצוא את המתחם המתאים ביותר עבורו בפארק.

נגישות