בשעה טובה הבת מתחתנת: המדריך לחינה המרוקאית

מזל טוב! הבת שלכם מתחתנת, וכעת קצת לפני החתונה נהוג לארגן את טקס החינה המסורתי. זה הוא מעין חגיגה שמחה לפני הנישואים אליה מגיעים החברים הטובים ובני המשפחה הגרעינית הקרובה, וכל מי שרוצה לחגוג את האיחוד של הזוג המאושר.

בתחילה בואו נכיר את מנהג החינה ונבין כי מדובר בסוג של טקס מסורתי ליהודי מרוקו לפני החתונה ומטרתו לציין את האיחוד בין בני זוג. הטקס כוללת מריחת משחה כתומה בשם חינה העשויה מצמח בשם כופר לבן. המשחה מהווה סגולה להצלחה, בריאות, אושר ואהבה.

אבל כדי לארגן חינה מושלמת יש לא מעט דגשים שצריך לשים אליהם לב, לכן כדאי לדעת כיצד מארגנים נכון את החגיגה. אז מי אחראי על הארגון הטקס? וכיצד תארגנו את החינה של הילדה בצורה טובה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

מי מארגן את האירוע?

לפי עדות המזרח ההורים של הכלה הם אלה שצריכים לארגן את החינה משום שבעבר היה נהוג להעניק נדוניה מבית הוריה של הכלה לזוג הצעיר. נדוניה היא מקבץ מתנות המכילות את כל מה שצריך עבור הקמת בית חדש. כיום ארגון חינה מאפשר קבלת מתנות מהאורחים וחגיגה שכולה שמחה ואהבה. לפי המנהג, העיקר בקרב עדות המזרח, הורי הכלה הם אלה שמממנים את האירוע, עם זאת אפשר תמיד לחלק את התשלום בין המשפחות ולהעניק מתנות גם לחתן וגם לכלה. הורי החתן נוהגים בזמן הטקס להעניק  לכלה תכשיטי זהב שנועדו למזכרת ולקישוט וגם לביטחון כלכלי.

אז כיצד מארגנים את החגיגה? הנה כמה טיפים לארגון חינה מושלמת:

בחירת קונספט לחינה

החליטו על קונספט ואווירה מתאימה בכל הנוגע לארגון האירוע. חשוב שהקונספט יתאים לסגנון החגיגה בעדה המרוקאית, כמו למשל יצירת שוק מרוקאי צבעוני שיהיה התפאורה של האירוע. קשטו את המרחב בו תתקיים החגיגה בצבעים ססגוניים של תלבושות, דוכנים, פרחים ונרות. שכרו כסאות חינה של נסיך ונסיכה עבור זוג האוהבים ושאר קישוטים מהממים שיוצרים אווירה מרוקאית תוססת.

שוק המרוקאי בחינות מייצר אווירה שמחה במיוחד ומטרתו לסמל את השפע של העדה, את הצבעוניות והשמחה. שוק כזה צריך להכיל סמלים רבים מהמסורת המרוקאית ובכך להפוך לחלק משמעותי בתפאורה של האירוע. כדי ליצור אירוע מושלם אפשר לפנות לחברות הפקה שעוסקות בארגון חינה. חברות כאלה יכולות לספק לכם כל מה שצריך עבור יצירת אווירה נכונה ותואמת לקונספט העדתי.

הגשת אוכל עדתי טעים

הזמינו אוכל שנהוג  לאכול בחינה מרוקאית. אוכל מרוקאי מסורתי לחינה כולל מגוון מטעמים כמו  קובה, קוסקוס, ספינג', ארטישוקים, ממולאים, פשטידות, עוגיות מרציפן, דגים חריפים ושאר מטעמים. כדאי להתאים את מאכלי העדה לאירוע משום שהאורחים שלכם בהחלט מצפים לכך.

בשעה טובה הבת מתחתנת: המדריך לחינה המרוקאית

השמיעו מוזיקה מתאימה

כדי לקיים את הטקס בשמחה וצהלולים דרושה מוזיקה מרוקאית לצליליה מפזזים על הרחבה ומגישים לזוג את מגשי החינה והמתוקים. זהו טקס שלם ומשמח, לכן חשוב לבחור את המוזיקה המתאימה ביותר לאירוע שלכם. עבור החגיגה תוכלו להביא להקה או זמר מזרחי וגם מעגל מתופפים וכל מה שדרוש עבור אווירה מושלמת.

לסיכום

כדי ליצור אירוע מרוקאי וחגיגי כדאי להיעזר במומחים בהפקת אירועים ובד בבד להוסיף את הטאץ' הייחודי שלכם. באמצעות ביצוע פעולות נכונות תוכלו כבר עכשיו לארגן חינה מרוקאית מהסרטים.

נגישות