הבית כבר לא מה שהיה: 5 סימנים לכך שהגיע הזמן לשיפוצים בבית

אם הקירות של הבית מתפוררים ואתם מוצאים את עצמכם מזמינים בעלי מקצוע כל שני וחמישי, אולי אתם צריכים לשפץ. במאמר הבא נסביר מה הסימנים המעידים על כך שאתם צריכים לשפץ את הבית ואיך בוחרים איש מקצוע אמין.

לפני שמשפצים – בוחרים איש מקצוע

שיפוצים זה לא משחק ילדים ולא משנה מה הסיבות שבגינן אתם מבצעים את השיפוץ, אתם צריכים להקפיד לבחור איש מקצוע שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את כל  חוות הדעת והביקורות על בעל המקצוע לפני שאתם סוגרים איתו. לכו לראות עבודות קודמות שלו, שיפוץ בסופו של דבר זו אמנות ואם אתם לא מתחברים לעבודה של בעל המקצוע, לא משנה כמה הוא יהיה אמין, אל תסגרו איתו.

כשהריצוף כבר מיושן

הבית שלכם יכול להיות מהמם ביופיו, אך אם הריצוף כבר מיושן לא עשיתם בזה שום דבר. אנחנו מתכוונים ברוב המקרים לבתים ישנים עם מרצפות ישנות, מרצפות טרצו. אלה מרצפות שכבר עברו מהעולם ולא מתאימות לסטנדרט העיצובי המינימלי. נכון, תמיד תוכלו להחליט שאתם מבצעים הדבקת ריצוף בלבד, אם אתם כבר נכנסים לזה אולי כדאי שתשקלו כבר לשפץ את הבית קומפלט.

תקלות חוזרות ומטרידות

בבתים ישנים מותקנת ברוב המקרים צנרת אינסטלציה ישנה מברזל, בניגוד לבתים החדשים שבהם מותקנת צנרת פלסטיק. צנרת הברזל גורמת ללא מעט תקלות מטרידות, בין השאר פיצוצים בצנרת, סתימות, נזילות, חלודה רטיבות ועוד. החלפה של צנרת אינסטלציה בבית היא עבודה מורכבת במיוחד שמצריכה שבירה של קירות והרמה של ריצוף. במצב כזה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לנצל את ההזדמנות שיש כבר ברדק בבית ולשפץ אותו.

בנוסף, אם אתם גרים בבית ישן מאוד, סביר מאד להניח שיש לכם בעיות באיטום שגורמות לרטיבות בתקרה או בקירות של הבית. תקלות כאלה יכולות לגרום לנזקים לתשתית של הבית ואפילו לרכוש שנמצא בתוכו. במסגרת עבודות שיפוצים בהחלט ניתן לטפל גם בכשלים באיטום ולנצל את ההזדמנות לעשות איטום כולל לבית.

כשהקירות סדוקים ומתפוררים

יש מקרים שבהם הקירות של הבית פשוט לא משאירים לך מקום להתלבטות אלא לשפץ. גם אם תבחרו לצבוע את הבית, סביר מאוד להניח שעל תשתית כזו הצבע פשוט לא יחזיק מעמד יותר מידי זמן. לכן, במצב כזה אנחנו ממליצים לכם כבר לשפץ את הבית ולחדש אותו. זה מאוד לא נעים לגור בבית מתפורר, בטח אם יש לכם ילדים קטנים בבית.

הבית כבר לא מה שהיה: 5 סימנים לכך שהגיע הזמן לשיפוצים בבית

כשהתכנון של הבית לא מתאים

יש מקרים שבהם התכנון הפנימי של הבית פשוט הופך להיות פחות רלוונטי. למשל, אם הילדים שלכם עזבו את הקן ויש לכם בבית חדרים שאתם לא מנצלים, תוכלו לעשות שיפוץ ולתכנן את המבנה הפנימי שלו בצורה שונה. תוכלו לבטל חדרים, להגדיל אותם, לשנות את המיקום של הסלון והמטבח, כל מה שיסייע לכם להפוך את הבית לפונקציונלי יותר.

כשהאנרגיות כבר לא אותו דבר

בית זה עניין של לב, של אנרגיות. אם האנרגיות של הבית לא טובות לכם, אולי זה הזמן לשקול שיפוץ שלו. תוכלו לקחת מעצב פנים שיסייע לכם להגשים את החלומות הכי פרועים שלכם ולתכנן את הבית כך שבאמת תרגישו שהוא בית עבורכם. לכן, שיפוצים זה לא תמיד עניין של צורך או פונקציונליות, לא פעם אנשים משפצים כי פשוט לא נעים להם בבית.

לסיכום

אם הבית שלכם הוא כבר לא מה שהיה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשפץ ולהפוך אותו למקום שיותר נעים לגור בו.

נגישות