בעלות עסק גדול? ERP בענן יעניק לכן שקט נפשי

ERP בענן

לא קל לנהל עסקים. בוודאי שלא עסק גדול. יש אינספור דברים שצריך לטפל בהם, הן בשוטף והן במצבים חריגים, אשר תמיד צצים ומופיעים מעצמם. אחד הכיוונים שבהם בעלות עסקים מחפשות לפתור זאת, הוא בפתרונות מעולם המחשוב ואכן, יש שם עושר אפשרויות גדול ומבטיח. אחד הפתרונות החזקים ביותר מבחינה זו, הוא מערכת ERP. מה מערכת כזו עושה? כיצד היא עשויה לסייע לכן בניהול העסק? ומה מיוחד ב-ERP בענן?

מה ERP נותן לבעלות עסקים?

ניהול השיווק, ניהול המכירות, ניהול שרות הלקוחות, ניהול כל פרטי הלקוחות – כל אחד מדברים אלה ונוספים, הוא עולם ומלואו. באופן רגיל, הנטייה היא לחפש פתרונות מחשוב, אשר נותנים מענה טוב ככל הניתן לכל אחד מהם. ואכן, יש כאלה ולא מעט. כבודם במקומו מונח והם פותרים חלק ניכר מהאתגרים. עם זאת, פתרונות נפרדים אלה, לא תמיד עובדים טוב ביחד, אם בכלל. מדי פעם, נדרשים חיבורים שונים בין המערכות הנפרדות ואז העניינים עשויים להסתבך. גם אם החיבורים טובים וקלים, אתן מוצאות עצמכן מנהלות עסק, עם כפילויות רבות. חברת GNS מספקת שירות המרכז את כל המידע בעסק למקום אחד. השוו זאת למצב, שבו המידע על לקוחותיכן (למשל), מפוזר על פני מגוון מערכות מחשוב, כגון זו שמטפלת בשיווק או זו של המכירות. ברור שמערכת מרכזית ואינטגרטיבית, תהיה פתרון יעיל יותר מבחינת תהליכי עבודה וניהול. זה הרעיון המרכזי של ERP או Enterprise Resource Planning.

היתרונות הנוספים

יתרונות ה-ERP לא נגמרים בהיבט זה, אלא רק מתחים ונובעים ממנו. ERP מסייע לכן, בכך ש:

  • הוא נותן תמונה אחת מדויקת – אתן מקבלות בעזרת המערכת תמונת מצב עדכנית, אחידה ומדויקת, ככל הניתן. ללא כפילויות של מידע ממערכות שונות.
  • הוא מסייע להחליט – בכדי לנהל עסק, חייבים לקחת כל הזמן החלטות חשובות. חלקן קריטיות. החלטות מתקבלות על סמך המידע שעומד לרשותנו. כאשר מידע זה באיכות גבוהה, תודות ל-ERP, גם ההחלטות שתקבלו בעזרתו יהיו טובות יותר.
  • מוזיל את המחשוב – ERP גם מסייע לצמצם הוצאות, בכך שמערכת אחת מחליפה אוסף מערכות רחב יותר ממנה, שהיה מטיל עומס עבודה גדול יותר על אגף המחשוב. ERP ידרוש פחות חומרה, פחות תוכנה ופחות תחזוקה שוטפת של המחשוב.

ERP כשרות ענן

בשנים האחרונות נכנס לעולם המחשוב נושא מחשוב הענן ושירותי הענן. מערכות ERP נחשבות למערכות "כבדות" יחסית, אך אפילו הן מגיעות כיום גם בגרסאות של שירות ענן. יש לכך השלכות חשובות ביותר עבור עסקים. ראשית, ERP כשרות ענן מאפשר לעבור מבעלות על חומרה ותוכנה, לשכירה של שירות מרוחק (אצל ספק שאליו ניגשים דרך רשת האינטרנט). מערכת ERP היא מערכת מורכבת למדי, אשר דורשת שרתים, לא מעט נפח אחסון, מערכת תקשורת חזקה ברשת הפנימית של העסק ועוד היבטי חומרה ותוכנה. כל זאת דורש גם עבודה לא מעטה של עובדים באגף המחשוב. רכישה, התקנה, תחזוקה, פתרון תקלות ועוד. במקום זאת, ERP בענן הוא מצב שבו כל התשתית הזו נמצאת בבעלות ובאחריות ספק השרות. הספק מטפל בכך מאחורי הקלעים ואתן כבעלות עסק, לא צריכות להיות מוטרדות מהיבט זה. בדיוק כמו בצריכת חשמל מחברת החשמל, שבה לא מעניין אותנו כיצד מיוצר החשמל ואם יש תקלה, הספק פותר זאת בעצמו. לשירותי הענן כולל ERP, יש עוד השלכות רבות ומשמעותיות מאוד, כולל חסכון במשאבים, הגברת שרידות וכן גמישות רבה בשימוש. זהו נושא, שלמנהלים בעסקים בהחלט כדאי להתעמק לגביו.

לסיכום

פתרון ERP איכותי בענן, תוכלו למצוא אצל חברת GNS. מומלץ לנסות ולהתרשם בעצמכן!

נגישות