בהיריון? בשעה טובה! 3 ויטמינים שכדאי לצרוך בזמן היריון

בשעה טובה גילית שאת בהריון. מדובר באירוע המרגש ביותר בחיים, גם אם מדובר בילד שני, שלישי או רביעי. למעשה, לשמירה על הבריאות יש חשיבות עצומה בזמן תקופת ההיריון וזאת בשל היותה תקופה רגישה שבמסגרתה מתרחשים תהליכים רבים בגוף – החל מהגדלת נפח הדם ועד לאנמיה. נוסף לכך, מאחר ונשים רבות סובלות מבחילות והקאות בזמן השליש הראשון ולעיתים גם עד סוף ההיריון, נוצר מצב של מחוסר תזונתי שמשפיע מאוד על היכולת לשמור על בריאות תקינה לקראת הלידה. על כן, השימוש בתוספי תזונה מהווה הזדמנות מצוינת להתגבר על החוסרים התזונתיים כמו גם לחזק את הגוף, כל זאת רק לאחר ביצוע בדיקות כמו בדיקת דם וכן ליווי תומך. מהם שלושת הוויטמינים המומלצים למשך תקופת ההיריון? להלן הסקירה:

ויטמין D

ויטמין D הוא אחד מתוספי התזונה החשובים ביותר לנשים בהריון, וזאת בשל שורה ארוכה של מחקרים אשר מצאו כי מחסור בוויטמין זה עשוי להוביל לסיבוכים גם לאם וגם לעובר. לרכישת ויטמין D כנסי לאתר ובכך אפשר לספק לגוף את הוויטמינים החשובים הן לבריאות שלך כאישה בהריון אבל גם לעובר שלך. בשנים האחרונות נערכו מאות מחקרים שבדקו את ההשפעה של ויטמין D על הריון ונמצא כי הוויטמין הזה חיוני לטובת ספיגה של זרחן וסידן בדם אבל גם לטובת שמירה על בריאות העצמות הן של האם והן של העובר.

חומצה פולית

חומצה פולית מומלצת לנשים בהריון אבל גם  לנשים שרוצות להיכנס להריון, וזאת בשל היותה חומצה המאפשרת להפחית את המום העוברי. למעשה, מחקרים מצאו כי נשים שנטלו חומצה פולית הפחיתו את הסיכוי להופעה של מומים בתינוק כמו למשל חוסר איחוי של עמוד השדרה בזמן תקופת השליש הראשון של ההיריון. המינון של החומצה הפולית תלוי בגורמי סיכון – החל ממינון נמוך של 400 מיקרוגרם למינון גבוה של חמישה מיליגרם, בכל יום. ההחלטה לגבי הכמות של התוסף נתונה רק לאחר תיאום פגישה עם הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה לקבל את היתרונות הבריאותיים של החומצה הפולית המומלצת לנשים לפני הריון ובוודאי לנשים שנכנסו להריון וזקוקות לחומצות הללו לטובת יצירת היריון תקין.

בהיריון? בשעה טובה! 3 ויטמינים שכדאי לצרוך בזמן היריון

ברזל

אחד התסמינים הבולטים שנשים סובלות ממנו בזמן תקופת ההיריון הוא אנמיה, בעקבות מחסור בברזל. גם אם אתן לא סובלת מאנמיה, נטילה של תוסף תזונה העשיר בברזל מהווה הזדמנות מצוינת לנטילה של ברזל, וזאת בשל תהליכים פיזיולוגיים הכוללים בין היתר הגדלה של נפח הדם, ועל כן נטילה של תוסף תזונה בדמות ברזל יכול לסייע מאוד לטובת ויסות רמות הברזל, בייחוד אם מדובר במחסור בברזל. נוסף  לתוסף תזונה זה רצוי לשלב בתפריט כמה שיותר מזונות עם ריכוז גבוה של ברזל כמו למשל בשר וקטניות, כל זאת לטובת ספיגה טובה יותר של הברזל בזמן תקופת ההיריון.

לסיכום

לרכישה של תוספי תזונה ייעודים ובפרט ויטמינים כמו ויטמין D, ברזל וחומצה פולית יש השפעה חיובית מאוד על המהלך התקין של ההיריון. מדובר ברשת תזונתית שתאפשר לך כאישה בהריון לספק לך ולעובר שלך ויטמינים כמו גם מינרלים שנמצאו בשורה של מחקרים כבעלי השפעה חיובית, אולם צריך לשים לב כי הרכישה מתבצעת דרך חנות מוכרת ובעלת המלצות וכי התוספים אושרו לשימוש ע"י משרד הבריאות. בכך, ניתן להבטיח שימוש בטוח ובעל השפעה חיובית על מהלך ההיריון ובוודאי גם לאחר מכן, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות