כך פעלו משה, רפי ואייל ממשפחת אדרעי למען ילדים בתקופת הקורונה

משבר הקורונה העולמי הציב קשיים רבים בני אוכלוסיות רבות ונראה על פניו שאין אדם שלא נפגע בדרך כזו או אחרת מההשלכות שלו והנזקים שהוא גרם לסביבה. אפשר לראות זאת היטב אצל כל אותם בעלי העסקים שנאלצו לסגור את שעריהם לתקופה ארוכה ולא להמשיך בפעילות, בענף התיירות שקרס כמעט לגמרי כאשר נאסר על אנשים לצאת מהבית ולטייל, וכמובן אצל ההורים שנאלצו למצוא פתרונות יצירתיים עבור הילדים שלהם שנאלצו להישאר בבית, בזמן שהם עצמם חייבים לעבוד מרחוק דרך המחשב. עם זאת, אין ספק כי האוכלוסייה שנפגעה משמעותית היא אוכלוסיית הילדים, וזהו גם קהל שהרבה פעמים אין לו קול ולא מצליח להעביר הלאה את הקשיים שהוא עובר. ועדיין, נראה כי ילדים להורים בעלי אמצעים שברשותם מחשב ביתי הצליחו איכשהו לשמור על שגרת לימודים כלשהי, אך מנגד ילדים להורים שידם אינה משגת נפלו בין הכיסאות, מצאו עצמם מעבירים שעות ארוכות בבית ואפילו לא יכלו לקחת חלק בשיעורים ומפגשי הזום יחד עם שאר החברים לכיתה. מתוך הקושי הזה, צמחה יוזמה נפלאה של האחים אדרעי, מקימי עמותת אחינועם שהצליחה לסייע לעשרות אלפי ילדים. זה הזמן לשמוע על היוזמה הנפלאה ועל הדרך לספר לכם בכמה מילים על העמותה.

על היוזמה המרגשת

כנער, גדל רפי אדרעי מעמותת אחינועם במשפחה קשת יום עם קשיים כלכליים. למרות הקושי המובהק וכאשר כל הסיכויים כנגדו, הצליח רפי אדרעי לפרוץ את תקרת הזכוכית ולהפוך לאיש עסקים מצליח, זאת לאחר שירות צבאי מוצלח שנתן לו דחיפה לבניית הקריירה שלו באזרחות. יחד עם אחיו משה אדרעי ובשיתוף אחיהם השלישי איל אדרעי, הקימו השלושה את עמותת אחינועם שמטרתה לסייע ולתמוך בילדים ונוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל שנמצאים במצב דומה לזה שבו היו בחייהם הצעירים.

העמותה פועלת במישורים רבים בשגרה (מיד נרחיב על כך), אך לשלושה היה ברור עם פרוץ משבר הקורונה כי יש כאן אתגרים חדשים. הם הצליחו למפות במהירות את הקושי הטכני של ילדים ממשפחות קשות יום שאין להם מחשב בבית ויצאו למבצע גיוס המוני. העמותה רכשה יותר מ-10,000 מחשבים חדישים ומשוכללים וחילקה אותם לילדים שכעת זכו באפשרות לחזור ללימודים יחד עם חבריהם ולא נשארו בחוץ מודרים ומשועממים.

על פעילויות העמותה

מבצע גיוס המחשבים בתקופת הקורונה הוא רק דוגמה קטנה לפעילות המבורכת של עמותת אחינועם. כדי להבין עד כמה מדובר על עבודת קודש שווה בהחלט להכיר את הפעילויות השוטפות שלה בנוסף:

תכנית ליווי לבני נוער לטווח ארוך

תכנית ייחודית לאיתור של בני נוער בסיכון שנפלו בין הכיסאות ולא מטופלים על ידי גורמי הרווחה. בני הנוער זוכים לליווי מקיף, החל מעזרה בלימודים, דרך סיוע עם אתגרים חברתיים ועד לסיוע לקראת לימודי התואר והשתלבות בשוק העבודה בבגרותם. מדובר על תכנית אישית המותאמת לכל אחד מהנערים.

כך פעלו משה, רפי ואייל ממשפחת אדרעי למען ילדים בתקופת הקורונה

מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית

כפי שניתן לראות האתגר הכלכלי של בני נוער בסיכון הוא עצום. מדי שנה מחלקת עמותת אחינועם מאות מלגות לצעירים לסיוע בלימודים, חוגים, הכנה לצה"ל וטיפולים סוציאליים.

תכנית ליווי לבני העדה האתיופית

פרויקט נפלא שמטרתו לסייע לבני ובנות העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. הדגש הוא על פיתוח מיומנויות מנהיגות וחוסן מנטלי וכן על הכנה לשירות משמעותי בצה"ל.

אין ספק שבמציאות שלנו, אפילו עוד לפני משבר הקורונה, פעילות עמותת אחינועם היא מבורכת ונותנת לנערים ונערות רבים הזדמנות אמיתית להצלחה.

 

נגישות