בחירת ילקוט לבית ספר

שנת הלימודים עומדת להיפתח בקרוב, ולכבודה אנחנו מתחילות בהכנות לקראת החזרה לבית הספר. רכישת מחברות, ספרי לימוד, כלי כתיבה וכמובן.. ילקוט. תיק הגב שילדינו יסחבו מידי יום לבית הספר הוא אחת הבחירות המשמעותיות ביותר ברכישת הציוד לשנת הלימודים, זאת מאחר שתיק שאינו מתאים לילד עשוי לגרום לו לכאבי גב ממושכים. אז כיצד תדעו לבחור את הילקוט האידאלי בעבור ילדיכם? אספנו לכם כמה טיפים שימושיים.

ילקוט לבית ספר

 

לפני הכל – רכישת הציוד לבית הספר

לפני שתיגשו לרכוש את הילקוט שישמש את ילדיכם במהלך השנה, כדאי להצטייד מבעוד מועד בציוד לחזרה לבית ספר, זאת בכדי שתוכלו לאמוד את משקל התיק שהילדים יסחבו מידי יום. מעבר לזה, את רכישת הילקוט מוטב לשמור לסוף. בנוגע לרכישת קלמר – רכשו קלמר המכיל מספר תאים, זאת בכדי שהילדים יוכלו להפריד בין כלי הכתיבה החיוניים לבין הטושים והצבעים. לאחר שתרכשו את כל הציוד הנחוץ, תוכלו לבחור עבור הילדים את התיק האידאלי.

 

אז איך בוחרים ילקוט?

ראשית, כדאי לחשוב מה עדיף לילד. ייתכן מאוד שתעדיפו דווקא ילקוט על גלגלים (טרולי), בו כמעט ואין צורך לסחוב על הגב. אולם אם הילדים הולכים מרחק רב מידי יום לבית הספר, קחו בחשבון שהגלגלים עשויים להינזק.

מומלץ לבחור תיק גב המכיל רצועות רחבות ומרופדות (בררו אם קיים מנגנון הצלבה בילקוט, שכן מדובר ביתרון נהדר). כיום גם התיקים הממותגים מכילים רצועות מסוג זה, כך שאין בעיה לרכוש תיק ממותג ואורתופדי. וודאו שגב הילקוט מרופד ונוח לנשיאה. כמו כן, בדקו ממה עשוי השלד של הילקוט, ההמלצה הרווחת היא רכישת ילקוט בעל שלד מאלומיניום. יתרה מזאת, רצוי לוודא שהתחתית של הילקוט הנה קשיחה דיה, כך גבו של הילד לא ייפגע או יינזק. עוד דבר שיש להתחשב בו בבחירת הילקוט הוא המשקל שלו. רכישת ילקוט שמשקלו כבד עוד בטרם הוכנסו אליו ספרים, הוא בהחלט ילקוט שרצוי להימנע ממנו.

בין הדברים שחשוב לשים לב אליהם הוא גודלו של התיק. לעיתים ילדים מעוניינים בתיקים ממותגים שמידתם גדולה יותר מגודלו של הילד, מה שעשוי להוביל לנשיאת התיק בסרבול רב. התיק אמור להגיע עד לגבו התחתון של הילד ולא מתחת – הקפידו על זה.

דברים נוספים שחשוב לבדוק הם איכות הרוכסנים. אל תחששו לפתוח ולסגור רוכסנים בטרם הרכישה, אתן לא רוצות להגיע ליום הראשון ללימודים ולגלות שהרוכסן תקוע והתיק לא יכול להיסגר כיאות.

אחרי שרוכשים את התיק

לאחר הרכישה כדאי לתרגל עם הילדים בבית את סדר הנחת הספרים בתיק, ברגע שהספרים יונחו בצורה מסודרת והגיונית, הנוחות בנשיאת התיק תהא מקסימלית. החפצים הכבדים צריכים להיות קרובים לגבו של הילד ואילו החפצים הקלים צריכים להיות מאוחסנים קרוב לחלק הקדמי של התיק. זה יסייע לילד לעמוד יציב ואיתן ולא ליפול לאחור מכובד הספרים.

לחצו כאן לקריאה גם בנושא ארגון יום הולדת לילדים

נגישות