איך להשתמש במשאבת חלב?

כידוע, חלב אם הוא המזון האיכותי והטוב ביותר בעבור התפתחות תינוקות. דרך מצוינת לספק לתינוק חלב יכול להתבצע באמצעות משאבת חלב, אולם לעיתים תהליך השאיבה מתבצע בצורה שאינה נכונה ואפילו כואבת. כיצד תוכלי להשתמש במשאבה בצורה יעילה? להלן הפרטים.

משאבת חלב: כל מה שרצית לדעת לגבי תהליך השאיבה

תהליך ייצור החלב מתחיל עוד בשלבים הראשונים של ההיריון, אולם אצל נשים רבות היכולת להניק את התינוק בעקבות פצעים על הפטמות או חוסר יכולת של התינוק לינוק בצורה מלאה. למעשה, היכולת שלך להעניק חלב שאוב לתינוק יכול לא רק לסייע לתהליך ההנקה אלא גם לספק לו חלב אם שהינו המזון הטוב ביותר בעבורך התינוק, וזאת דרך שימוש במשאבה. במשאבה ניתן להשתמש בשני דרכים: משאבה ידנית או משאבה חשמלית. בבתי החולים ישנן משאבות חשמליות בהן ניתן להשתמש תחת הדרכה וסיוע מצד מדריכות הנקה או לבצע רכישה של משאבה חשמלית בחנויות המתמחות בתחום. למרות שמשאבות ידניות נחשבות למיושנות למדי, לא מעט נשים מחליטות להיעזר דווקא בהן מאחר והן מאפשרות לפנות את החלב באופן מהיר יותר. מאחר וההיצע של משאבות חלב הוא גדול במיוחד, קודם כדאי לבחור את המוצר המתאים לכן בהתאם להיקף השעות מחוץ לבית ולסגנון החיים. לאחר בדיקת הצרכים, ניתן לבצע הזמנה של משאבת חלב אונליין, ולהתחיל להשתמש במשאבה באופן קבוע. ניתן לבחור כאמור בין שני סוגים של משאבות: משאבה ידנית או חשמלית.

כיצד להשתמש במשאבה?

לאחר שרכשת את המשאבה השלב הבא הוא לחטא אותה, כולל הציוד הנלווה שכולל בין היתר את בקבוק השאיבה, משפך דמוי חצוצרה ואת הצינור המחבר את בקבוק השאיבה. על מנת לנקות מומלץ להשתמש במברשת בקבוקים כמו גם בסבון נוזלי, ובמידת הצורך גם בטבליות לחיטוי. במידה ויש מספיק חלב, רצוי לשאוב לפחות שמונה פעמים בכל יממה, במרווח של חמש שעות. במידה וכמות החלב קטנה, רצוי לשאוב כ 10 דק' עד 15 שעה מכל שד. על מנת להשתמש במשאבה בצורה מיטבית השתמשו קודם כל בעוצמת שאיבה נמוכה ובהדרגה העלו את העוצמה. בין אם משתמשת במשאבה ידנית או במשאבה חשמלית, מומלץ לעסות את השד תוך כדי בכדי לעודד את קצב הוצאת החלב. בנוסף, חשוב מאוד לנשום עמוק תוך כדי תהליך ההנקה ולקחת הפסקה במידה וקשה מדי או כואב. צריך לקחת בחשבון כי תהליך ההנקה הוא תהליך מורכב מאוד כאשר הוא נעשה עם מכונה, הן בשל מחסור בחלב או כתוצאה מקוצר זמן שבמסגרתו התינוק כבר רעב וכתוצאה מכך נדרש לבצע את הליך השאיבה באופן מהיר יותר. עם הזמן תוכלו לראות כיצד תמצאו את הקצב שלכם מבחינת תהליך השאיבה.

איך להשתמש במשאבת חלב?

ציוד נוסף ונדרש לטובת שימוש מלא במכונה

מאחר ובחלק מהפעמיים נדרש להניק מחוץ לבית, כדאי מאוד לרכוש מראש בקבוקים נוספים בהם ניתן לאגור את החלב השאוב כמו שקיות אחסון שאיתן ניתן לשמור את חלב האם במקרר. שימו לב כי עם הזמן הגוף יודע להתאים את עצמו כך שתהליך ייצור החלב יהיה מוגבר בזמן השהות עם התינוק, ועל כן בכדי שלא ייווצר גודש או פצעים בחזה מומלץ לבצע את תהליך השאיבה באמצעות משאבה ידנית או חשמלית במהלך היום, לטובת יצירת הקלה.

לסיכום, שימוש במשאבת חלב מהווה חלק בלתי נפרד מהיכולת של אם להעניק חלב איכותי לתינוק. דרך הדרכה אצל מדריכה מוסמכת כמו גם יצירת קשר עם קבוצות של אימהות ניתן לקבל טיפים מעולים לתהליך שאיבה, וכמובן להיעזר במדריך אותו ערכנו במיוחד בעבור אימהות מניקות.

נגישות