איך הופכים את ביקור של הילדים אצל רופא השיניים לחוויה חיובית?

בריאות השיניים והיגיינת הפה זה דבר שחשוב להקפיד עליו ביתר שאת כבר מגיל צעיר. בדיוק בגלל זה, הורים רבים לילדים משתדלים לעודד את הילדים כל הזמן לשמור על בריאות השיניים מה שכולל לרוב הפחתה והימנעות ממאכלים מסוכרים וממותקים וכן הקפדה על צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום בבוקר ובערב. כמו כן, בין אם מדובר בבדיקות שגרתיות או דווקא בטיפולים מורכבים יותר, הרבה פעמים יש צורך לגשת עם הילדים לביקור אצל רופא השיניים, מה שבהחלט עשוי לגרור הרבה מאד פחד, כעס והתנגדות מצדם, יש לומר באופן טבעי למדי. בגלל שמדובר כמעט תמיד בביקורים חשובים וחיוניים, חשוב לנסות ולהפוך את החוויה של הביקור לחוויה חיובית ונעימה הרבה יותר. האם זה בכלל אפשרי? בהחלט – והנה כמה צעדים שניתן לעשות על מנת לדאוג שזה יהיה בדיוק כך.

קודם כל – חפשו את רופאי השיניים הטובים ביותר

ראשית, עוד לפני שניתן טיפים על ההתנהלות שלכם אל מול הילד, בואו נדבר על החשיבות של מציאת בעל מקצוע מתאים למשימה של טיפול בילדים. נכון, יש הרבה רופאי שיניים מומחים בתחומים שונים, אבל לא לכולם הגישה המתאימה והנכונה לטיפול בילדים. dentclinics.co.il זה מקום מצוין בו תוכלו למצוא ספקים איכותיים לטיפולי שיניים המותאמים לילדים. כשאתם מחפשים רופא לילדים באופן כללי, חשוב מאד לבדוק מהי ההכשרה המקצועית שלו ומהם תחומי ההתמחות שלו באופן כללי, אבל חשוב הרבה יותר לבחון האם מדובר ברופא שיניים שיודע לעבוד עם ילדים והוא בעל גישה סבלנית ונכונה.

איך הופכים את ביקור של הילדים אצל רופא השיניים לחוויה חיובית?

הכנה מוקדמת

לפני כל ביקור אצל רופא השיניים ובפרט אם אתם כבר יודעים מהראש שהילדים שלכם נחשבים בעייתיים בתחום או שהם סובלים מחרדות, מומלץ להתחיל בהכנה מנטלית מספיק זמן מראש. מה זה בדיוק אומר? ובכן, התשובה משתנה כמובן מילד מילד וכל הורה מכיר את הילד שלו ויודע בדיוק איך להכין אותו ולהרגיע אותו לקראת ביקורים אצל רופא השיניים. בכל מקרה חלק שלא משתנה אף פעם הוא כמובן ההסבר על הטיפול ובכלל על כך שיש ביקור אצל הרופא שמתקרב וחשוב לא להגיע בהפתעה ולגרום לילד לחוסר נוחות גדול יותר הנובע מתחושת מרמה והסתרה. כמו כן, אפשר בהחלט לעשות משהו נחמד לפני כמו טיול קטן בחיק הטבע, ביקור בחנות אהובה או במרכז למשחקי וידאו או בילוי משפחתי בים. אם אתם יודעים שיש בכך אפשרות להרגיע את הילד לקראת הטיפול, רצוי מאד ללכת על זה.

הסחות דעת במהלך הטיפול

פעמים רבות טיפולי השיניים הם לא כל כך נוראיים או כואבים, אך עצם הישיבה על כיסא הרופא שמחטט בפה ומבצע פעולות שלא ניתן לראות יכולים לגרום הרבה מאד מתח וחרדה לא נעימה. על כן, חשוב מאד לדאוג להסחות דעת לילד במהלך טיפולי השיניים השונים ויש לא מעט רעיונות שניתן לחשוב עליהם. אפשרות אחת למשל היא להכין לו פלייליסט אהוב ולהשמיע לו באוזניות במהלך הטיפול. אפשרות שנייה היא לתת לו לשחק בטלפון הנייד או במשחקי וידאו ניידים אחרים, מה שככל הנראה יסיח את דעתו מהטיפול. אגב, במרפאות השיניים המיועדות לילדים יש בדרך כלל הרבה תמונות וציורי קיר עם פרטים מרובים שניתן לראות מהזווית בה שוכב המטופל, מה שבהחלט עוזר להסיח את הדעת ומקל על הטיפול באופן משמעותי.

לסיכום – דאגו קודם כל ללכת לרופא מומחה בלבד, הכינו את הילד מבחינה מנטלית לקראת הטיפול ודאגו להסחות דעת שונות במהלכו. בהצלחה!

נגישות