רפואה אונליין לילדים

כהורים, אתם רוצים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר בעבור ילדכם. לעיתים נוצרת סיטואציה שבה יש דחיפות להתייעצות עם רופא, ולכן באמצעות פלטפורמות דיגיטליות ניתן לעשות זאת. אולם, חשוב להכיר גם את הצדדים האחרים של רפואה אונליין. מהם? להלן הפרטים.

רפואה אונליין לילדים: הקלה משמעותית על ציבור ההורים

אין ספק כי עולם הרפואה משנה את פניו, וזאת לאור יישום של פלטפורמות דיגיטליות אשר מאפשרות נגישות גבוהה יותר לרופאים – ללא צורך בהגעה לקופת החולים. הסוגייה הזו מעסיקה לא מעט הורים אשר מעוניינים לקבל ייעוץ מהיר בעבור הילדים, לרוב בשעות לא שגרתיות. מעבר לכך, שעות ההמתנה הרבות והעומס אשר מוטל על רופאי הילדים מהווה מכשול לצורך טיפול רפואי אפקטיבי ולכן קופות החולים החלו ליישם בשנים האחרונות הטמעה של מערכות דיגיטליות בהן ניתן להשתמש באופן נגיש ומהיר במיוחד. אולם, חשוב לזכור כי לרפואה אונליין יש השלכות בריאותיות אותן חשוב מאוד להכיר. מהן? להלן הפרטים.

רפואה אונליין לילדים: כך תדעו שילדכם מקבל את הטיפול הטוב ביותר

לאור העובדה כי חל זינוק במספר הכניסות דרך הפלטפורמות הדיגיטליות, ניתן לראות כיצד יותר ויותר הורים בוחרים שלא לגשת לרופא אלא לפנות אליו דרך האתר. אולם, תופעה אשר הולכת וצוברת תאוצה היא הגשה של רשלנות רפואית נגד רופאים כתוצאה מאבחון שגוי או לאור אי הפנייה דחופה לקופת החולים. בדיקה כי אכן מדובר ברשלנות רפואית ניתן לבצע דרך עורך דין רשלנות רפואית אשר מתמחה בתחום, וזאת בכדי לבחון את היתכנות התביעה. חשוב לציין בנקודה זו כי תביעות רשלנות רפואית הפכו לנפוצות מאוד ולכן העומס על בתי המשפט הוא רב. מדובר בתיק מורכב מאוד להוכחה, וזאת לאור העובדה כי בתי המשפט נוטים לזקוף לזכות הרופא את היותו אדם אשר עשוי לשגות, ולא במזיד. אולם, במקרים בהם ניתן להוכיח כי הטיפול או הייעוץ היה רשלני ניתן לקבל סכומי כסף נאים אשר מגיעים לעשרות אלפי שקלים, תלוי במידת הנזק. כל התייעצות הזו מחייבת בחינה של התיק הרפואי, ולכן מומלץ לתעד את כל מהלך השיחה כמו גם להקליט, לצורך הראיות.

רפואה אונליין- לילדים

רשלנות רפואית ברפואה אונליין: תחום חדש באופן יחסי

לסיכום, על אף הקדמה הטכנולוגית המבורכת אשר מקצרת את זמן ההמתנה אך גם עשויה להוביל לנזקים חמורים הנוגעים לבריאותם של ילדכם. חשוב לקבל חוות דעת נוספת מצד רופא מומחה וכן להתייעץ עם עורך דין, כך שתוכלו לבחון האם אכן הרופא התרשל בתפקידו וכתוצאה מכך נגרם נזק לילדכם. הנזק יכול להיות זמני או קבוע, ולכן יצירת קשר בהקדם היא הכרחית לצורך הגשת התביעה והימנעות מפסילת התיק כתוצאה מהתיישנות. מאחר ומדובר בתחום חדש יחסית, בדקו היטב כי עורך הדין הגיש בעבר תביעות כנגד רופאים אונליין.