רעיונות לעבודות מהבית להורים

לעבודות מהבית

הרבה הורים מחפשים עבודה מהבית, ולו כי הם מבינים שהמשפחה מאוד חשובה ועל כן ברצונם להיות נוכחים, ברצונם לא לחשוב פעמיים לפני שהם מבקשים יום חופש, ברצונם להיות גמישים עבור צרכי הילדים, ברצונם לא להגיע הביתה עם הלשון בחוץ ולזרוק משהוא קפוא למיקרו – ברצונם לעבוד מהבית ובכך להיות הרבה יותר נוכחים. עם זאת, לצד הרצון קיים קושי למצוא את העבודה המתאימה, ועל כן אם גם אתם מבקשים רעיונות, הכנו לכם כמה מומלצים במיוחד, אם כי מראש נציין שתמיד קיימות חלופות נוספות.

עסק עצמאי מהבית

ראשית נתחיל עם חלום. הרבה אנשים חולמים לפתוח עסק משלהם, אך יודעים שאין למהר לבצע צעדים דרסטיים ויקרים, אלא רצוי להתחיל בקטן – להרים את העסק בבית. מכאן שבין אם מדובר בעיצוב תכשיטים, עיצוב גרפיקה, מכירת מוצרים דרך איביי, שירותי קייטרינג, רסטורציה וכדומה, הרי שטוב לדעת שבאזור הבית ניתן להפיק הרבה עבודה, אך יחד עם זאת גם חשוב להבין שלא תעסיקו בבית עובדים משלימים, קרי רואי חשבון, מזכירה וכדומה, ועל כן ראוי לשקול ליהנות משירותים חיצוניים. כך למשל אפשרי בהחלט לנהל מהבית עסק לממכר מגבות מיובאות ולהשלים את התמונה עם הנהלת חשבונות באינטרנט – פשוט, נוח וחכם.

עבודה בהתאם לכישורים ייחודיים

כאשר מתחילים לחפש עבודה יש להתחיל מהחוזקות האישיות, ועל כן כל אחד צריך לבחון במה הוא יותר טוב. כך למשל יש אנשים שהם גרפיקאים מצוינים, שהם יועצים טובים, שהם מוכרים מדהימים, שהם מתמחים בשיווק דיגיטלי, שהם צלמים מוכשרים, שהם בשלנים בחסד, שהם מתמחים בתחום המחשוב וכדומה. מכאן שכל אחד צריך להתמקד בתחום שבו הוא יותר טוב ומשם להתחיל לחפש כיצד מחברים בין הבית לבין התחום הרצוי. רוצים טיפ? התחלת החיפוש עשויה להיות מייאשת, אך אם רק לא תמהרו להרים ידיים במשך כמה שבועות, הכיוון הרצוי יתגלה.

אין כישורים ועדיין מסתדרים

אין לכם כישורים מיוחדים, לפחות לא כאלו שמובילים לעבודה מהבית? זה הזמן לבחון אלו עבודות אכן קיימות. כך למשל מעניין לציין שמנהל אדמיניסטרטיבי יכול לעבוד מהבית, ולו באמצעות השתלטות מרחוק על מחשבי החברה (בכך מתאפשר לסדר מגוון מיילים ותיקיות), לדבר עם לקוחות, לתאם ביומן פגישות וכדומה. מה עוד? עבודה בתחום שירות לקוחות, עבודה בתחום הסקרים וגם עבודה בתחומים הבאים: ניהול עמודי פייסבוק, מכירת מוצרים דרך אמזון, שירותי בייביסיטר, שירותי טלמרקטינג ועוד.

שנסכם?

הבית שלכם יכול להיות משרד נפלא, אך פה יש לעצור ולהבין האם מבקשים לנצל את ההזדמנות ולהפוך להיות עצמאיים – אדונים לעצמכם, כאשר חשוב להבין שהתענוג מצריך הרבה משמעת עצמית, כי אתם המנהלים של עצמכם ועל כן אין להיות מתירנים, אלא בעלי דרישות גבוהות (ושמגובות בשלל הטבות). בהצלחה!