תרומת האימהות: איך להקים עמותה לסיוע והדרכה להורים

עמותה לסיוע והדרכה להורים

בכדי להגשים חלום ולספק להורים הדרכה דרך עמותה נדרש לעבור מסע לא פשוט. על מנת לסייע לך להגשים חלום, להלן המדריך המלא להקמת עמותה – החל משלב בחירת השם ועד לגיוס הכספים. מוכנה? בואי נתחיל!

הגיע הזמן לחולל שינוי: למה דווקא את צריכה להקים עמותה בעבור סיוע להורים?

בשנה האחרונה אנו עדים לשורה קשה ומטרידה של מקרים במסגרתם ילדים חוו התעללות בגן. בעקבות ריבוי המקרים, אימהות רבות החליטו להרים את הכפפה ולסייע למען אמהות והורים שנקלעו למצב העגום הזה, מתוך מטרה לתת סיוע ותמיכה. נוסף לכך, אנו חיים בעידן שבו הורים נאלצים להתמודד עם אתגרים רבים, לעיתים רבות מבלי שהם מרגישים שיש להם את ארגז הכלים הנכון. כאימא, את יכולה בהחלט להעניק מהידע שלך למען אחרים, ובכך לחולל שינוי אמיתי. הדרך הטובה ביותר שתוכלי לנקוט היא דרך הקמה של עמותה, בהתאם לחזון שלך ועם שימת דגש על סיוע אותו ניתן להעביר הלאה – ובכך לתרום למען הורים, ילדים והחברה הישראלית. איך תעשי את זה? ובכן, הדרך לא פשוטה, אולם התוצאות יהיו בהחלט שוות את זה, מאחר וכאימא יש בך את כוחות הנפש לסייע ולעזור ככל שיידרש.

הקמת עמותה: כל מה שרצית לדעת וחששת לשאול

אין ספק כי הקמה של עמותה היא מהלך חשוב, מבורך ואפילו מפעים. למעשה, היכולת שלך כאימא לספק להורים ולנשים את היכולת לקבל סיוע בעבור הדרכת הורים איננה מובנת מאליה, וזאת בשל העובדה כי נדרש ממך לעבור דרך לא פשוטה עד אשר החלום שלך יתגשם בדמות עמותה פעילה. השלב הראשון בדרך הוא קודם כל להוריד דרך האתר של רשם החברות את טופס הבקשה להקמת עמותה. על מנת לחתום, נדרשים שני בגירים מעל לגיל 18. שימי לב כי במהלך מילוי הטופס תידרשי לקבוע את שם העמותה, ועל כן חשבי היטב על השם אשר ישקף בצורה הטובה ביותר את פועלה של העמותה ותוך יצירת בידול מעמותות אחרות המתמחות בתחום. נוסף לכך, נדרש לציין את הכתובת המעודכנת של העמותה כולל מספרי טלפון. בנוסף, צרי קשר עם עורך דין עליו את סומכת וקיבלת עליו המלצות לטובת חתימה על תצהיר, וזאת בשל הדרישה החוקית כי עורך דין יהיה נוכח ויוודא כי הפרטים רשומים כהלכה. בעבור הגשת הבקשה תידרשי לשלם אגרה בסך 816 ₪, ובנוסף אגרה שנתית קבועה בסך של 1,303 ₪. כל איחור בתשלום יגרור תשלום נוסף וגבוה, ועל כן רצוי מאוד לעבוד עם רו"ח שילווה את פעילות העמותה, עוד בשלבים ההתחלתיים שלה.

איך לגייס כסף ולהניע את פעילות העמותה?

אחת השאלות שמטרידות יותר מכל בכל הקשור בהקמה של עמותה היא כמובן שאלת גיוס הכספים. מדינת ישראל ידועה בכך כי תרומות לעמותות מהווה חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, בייחוד בכל הקשור לנושאים רגישים כמו ילדים והורות. על מנת שתוכלי לגייס תרומות לטובת הפעילות, חשוב ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה לקבוע תקציב ריאלי ובהתאם לכך לגייס את התרומה דרך פלטפורמות שונות. ככל שהחשיפה לעמותה תהיה גבוהה יותר, כך תוכלי בסופו של דבר לרתום סביבך צוות שיסייע לך בתהליך כמו גם ליצור שינוי אמיתי אצל הורים שזוקקים מאוד לתמיכה שלך ושל העמותה. זכרי כי יש בך את הכוחות לממש את החזון שלך לפועל, אולם בכדי שתוכלי לעשות זאת את צריכה את אנשי המקצוע הטובים ביותר כמו גם גופים מובילים שידעו למנף את פעילות הגיוס, ובכך לבסס את שמה של העמותה אותה הקמת – והצלחת להוציא לפועל.

נגישות