הורים שמנהלים עסק מהבית: אלו הכלים הטכנולוגיים שיקצרו לכם תהליכים

כלים טכנולוגיים לעסק

כיום יש לא מעט עסקים קטנים בישראל, זאת לצד עסקים גדולים או בינוניים, ואם יש משהו שלמדנו בשנה האחרונה, זה שלא משנה מה גודל העסק – כל העסקים נדרשים להתמודד עם תהליכי ניהול שונים שגוזלים זמן וכסף. עם זאת, חשוב לציין שיש גם לא מעט הורים עצמאיים, שמנהלים את העסק מהבית ומשלבים בין קריירה לבין ההורות. אותם הורים מחפשים דרכים לקצר תהליכים ולהקל על העבודה, ולו כדי שיוכלו לבלות זמן איכות עם משפחתם. אספנו בעבורכם מספר כלים טכנולוגיים שיכולים לסייע:

מרכזיה וירטואלית

לשירותי מרכזיה יש מגוון רחב של יתרונות, והשירות מתאים ללא מעט סוגי עסקים שונים. מרכזיה וירטואלית תהיה אידיאלית למנהלי עסק בינוני עד גדול שנדרשים לנהל את העסק מהבית, והיא תתאים גם למי שמנהל עסק קטן. להלן מספר יתרונות בולטים של המרכזייה:

  • הקלטת שיחות – אופציה מצוינת למי שמתנהל מול לקוחות קבועים או זמניים, ומבקש לתעד את כל השיחות במקום מרוכז ומסודר (ולא על גבי הטלפון הסלולרי האישי).
  • ניתוב שיחות – המרכזייה מאפשרת לנתב את השיחות הנכנסות, כך שרק שיחות רלוונטיות יגיעו אליכם. יתר השיחות יוכלו להגיע לשלוחות השונות (בתנאי שיש כאלה, כמו מנהלת המשרד או הנהלת חשבונות).
  • שירותי פקס – למרות שהטכנולוגיה מתקדמת במיוחד, כיום עדיין מקובל להתנהל באמצעות פקסים, וזה בהחלט יתרון מעולה של השירות, וכזה שיוכל לסייע לכם באופן ניכר.
  • הצפנת שיחות – שירות הצפנת שיחות, שיכול להתאים בעיקר למי שמנהלים עסק גדול.
  • חדרי ועידה ווירטואליים שיסייעו לכם לשמור על קשר פנים ארגוני (בהנחה ומדובר בעסק שמונה כמה וכמה עובדים).
  • חיבור למגוון אפליקציות עסקיות, לרבות גוגל כרום (מה שיאפשר ללקוחות להגיע אליכם בקלות ובאמצעות לחיצת כפתור).
  • חיבור למערכת CRM (מערכת לניהול לקוחות).

לצד כל היתרונות הללו, חשוב לציין שלמרכזיה יש יתרונות נוספים, ותוכלו להתאים את המסלול האידילי ביותר עבור העסק שלכם.

תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט

בין אם מדובר בעסק קטן ובין אם זה עסק גדול – חשוב שחשבונות העסק יהיו מסודרים, ולו כדי שתוכלו להגיש את כל המסמכים לרשויות בזמן ובאופן מסודר. דרך מעולה לעשות זאת, היא באמצעות תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט. מעבר לסדר והארגון של כל ספרי העסק, תוכלו להנפיק חשבוניות דיגיטליות, ולבצע מעקב אחרי ההוצאות. יש לא מעט תוכנות שיש להן גם אפליקציה ידידותית, כך שתוכלו לבצע את כל הפעולות גם באמצעות הנייד.

מחשוב ענן

בשנים האחרונות טכנולוגיות הענן השונות הפכו לפופולאריות, וכיום יש היצע רחב של שירותי ענן מעולים שמתאימים לעסקים מכל הסוגים. השירות מאפשר לבעלי העסקים לנהל את המידע שלהם באופן המיטבי ולאחסן אותו בחברה איכותית, תוך גיבוי מלא של המידע. היתרון הוא שניתן לגשת למידע מכל מקום ובכל רגע נתון, ואם לא די בכך, המידע של העסק שלכם יהיה מאובטח ושמור (ובעיקר מפני פריצות של האקרים).

אתר מכירות אונליין

אם יש לכם אתר מכירות אונליין, חשוב שתיעזרו בשירות של סליקת אשראי (ותימנעו מהעברות של תשלומים דרך אפליקציות תשלומים שונות). זה יקצר בעבורכם תהליכים ויאפשר ללקוחות שלכם לבצע הזמנה בקלות וביעילות.

הלקוחות נוהגים לבצע איסוף עצמי? כדאי להיעזר בשירותי משלוחים (גם אם תיאלצו להעלות מעט מחירים), משום שזה יחסוך לכם זמן יקר, ותוכלו לרכז את כל ההזמנות השבועיות של הלקוחות, ולשלוח אותן בפעימה אחת.

כמה טיפים חשובים לסיום

ניהול עסק מהבית הוא לא פשוט, ואכן יש מגוון רעיונות לעבודה מהבית, ובייחוד להורים שמבקשים לבלות יותר זמן עם ילדיהם. חשוב לשכור את שירותיו של רואה חשבון איכותי (גם אם אתם מנהלים עוסק פטור), משום שהידע שלו יכול לחסוך לכם לא מעט כסף והוא ידע כיצד להתנהל נכון מול הרשויות. מלבד זאת, כדאי לבדוק אם מגיע לכם מענק עבודה להורים, ואם אתם זכאים להטבות נוספות מהמדינה (ובייחוד מענקי קורונה שניתנו בשנה האחרונה).

בהצלחה.

נגישות