ויסות חושי ופיתוח מיומנויות מוטוריות: כיצד יצירה ב ICLAY יכולה לתרום?

וויסות חושי כמו גם מיומנות מוטוריות הן מיומנות אותה יש לפתח אצל ילדים ותינוקות. באמצעות חומרי יצירה כמו ICLAY ניתן לפתח ולהעניק לתינוקות וילדים תרומה משמעותית בכל הקשור לפיתוח אותן מיומנות חשובות.

וויסות חושי ופיתוח מיומנות מוטורית רכה באמצעות מוצרי ICLAY

ויסות חושי כמו גם מיומנות מוטורית מהווים חלק בלתי נפרד מההתפתחות התקינה של תינוקות וילדים. ככל שמבצעים את ההתערבות בצורה מוקדמת יותר, כך ניתן לתרום להתפתחות תקינה של הילדים ובהתאם לכך לחשוף אותם למרקמים אשר מסייעים לצורך ויסות חושי, גם בגילאים מבוגרים יותר ובהחלט לפני הכניסה לגן. בשנים האחרונות החלו חברות מובילות לייצר מגוון רחב של מוצרים אשר מסייעים לכם כהורים לפתח את אותן מיומנות אצל הילדים, וזאת באמצעות שימוש במשחק אשר נחשב ע"י מומחים להתפתחות הילד ככלי עזר מצוין אשר יכול לסייע באופן ממשי, גם כאשר נמצא כי ישנו עיכוב התפתחותי.i clay  הוא חימר קל אשר ידידותי מאוד לילדים ומאפשר להם להיחשף למרקמים שונים, כמו גם להכין בעצמם מגוון רחב של עבודות אשר חושפות את התינוקות והילדים לוויסות חושי אשר מתבצע באמצעות חוש המגע. חשוב לציין כי המוצרים הללו נמצאים בכמעט כל בית בישראל, וזאת בשל העובדה כי הם מדובר בחומרים מתקלים אשר מאפשר לפתח מיומנות של מוטוריקה עדינה וגסה – באמצעות משחק.

מדוע חשוב לעבוד על הוויסות החושי והמיומנות המוטורית של ילדים עוד בגילאים צעירים?

תינוקות וילדים אשר סובלים מעיכוב התפתחותי עלולים לחוות קשים בחיים הבוגרים, ולכן חשוב מאוד לשלב את חומרי היצירה בחיי היום יום ותוך שימת דגש על חשיפה ממוקדת של הילד לאותם חומרים. באמצעות ויסות חושי יכול הילד לשפר את התיאום בין קשר העין לידיים, וזאת באמצעות פעולות עדינות כמו עבודה עם חימר. נוסף לכך, באמצעות ויסות חושי ניתן לתרגל עם הילדים את המיומנת העדינה של יצירה, כחלק מפיתוח חוש היצירה והדמיון של הילדים אשר בסופו של דבר מתפרש גם לקידום של אותן יכולות חיוניות מאוד להתפתחות הילד.

- ויסות חושי ופיתוח מיומנויות מוטוריות כיצד יצירה ב ICLAY יכולה לתרום

משחק: דרך מצוינת לפתח את המיומנות של הילדים מעל לנורמה

מחקרים מצאו כי באמצעות משחק בחימר כמו גם חשיפה למשחקים ניתן להתגבר על עיכוב התפתחותי כמו גם לפתח את המיומנות הזו מעל לנורמה של אותו חתך גיל. נוסף לכך, באמצעות אותה חשיפה ניתן לבחון את היכולת של הילד הן מבחינת התפתחות מוטורקיה עדינה וגסה והן מבחינת יכולת הוויסות הרגשי. במידה ונראה פערים ניתן בהחלט לקבל סיוע מקצועי, אשר יכול לסייע בעבור התגברות על אותם פערים. לסיכום, עבודה עם חימר בעבור ילדים משלבת גם הנאה אך גם אפשרות לשדרוג אותן יכולות – הן אצל פעוטות והן אצל ילדים.

נגישות