טופ 5: ספרי הילדים המומלצים ביותר ל-2021

הם מהווים הזדמנות נפלאה עבורם לקחת פסק זמן מבורך מהמסכים, מעשירים להם את הדמיון ומפתחים להם את אוצר המילים, פותחים להם נושאים חדשים לשיחה אתכם המבוגרים ומאפשרים להם לקחת פסק זמן ולצלול אל תוך עולם בדיוני ומרתק. כן, ספרי הם ילדים הם דבר נפלא ויש להם את כל היתרונות הללו, אך למרבה הצער קשה לשכנע ילדים לקרוא אותם היום לנוכח שלל הגירויים אליהם הם חשופים. ובכל זאת, אם אתם רוצים לעודד אותם, יש דרך אחת נפלאה לעשות את זה והיא פשוט לרכוש עבורם אחד המספרים המומלצים ביותר ל-2021 ואחרי הצצה חטופה יש סיכוי לא רע שגם הם יישאבו פנימה בכל הכוח. אם כך, הנה הספרים שהם וגם אתם פשוט חייבים להכיר.

פיל מתרחק/עינת עינהר

לפני שנתחיל ונספר על הספר המיוחד הזה, אנו רוצים לומר שאותו ואת שאר הספרים כאן ניתן למצוא אותם אונליין ברשת סטימצקי וכן בסניפי סטימצקי הקרובים אליכם וכן להזמין משלוח עד הבית.

אחד הספרים המרתקים והמרגשים ביותר לפעוטות וילדים קטנים. הוא מביא תמונה ציורית של בעלי חיים אקזוטית, מקומות מרוחקים ונופים משגעים והכל בחרוזים ועם איורים מרהיבים.

סיפור שקרה לי בדרך/דבורה עומר וורד שורץ רביד

ספר בהחלט מומלץ לילדים קטנים שממשיך את הספרים האהובים והמוכרים לנו ההורים הנשיקה שהלכה לאיבוד ומגדל של קוביות בניתי. הוא מתאר את עולמם הפנימי של הילדים ושל סביבתם הקרובה והוא מספק ערך מוסף בדמות טיפוח רגשי, העשרה קוגניטיבית וקידום היבטים שונים של האינטליגנציה. מומלץ בגילאים שנתיים עד ארבע.

הנבט הקטן/נטלי בלהסן

אחד האתגרים הגדולים בהורות הוא ללמד את הילדים שכל דבר קורה בזמנו ושלכל אחד יש את קצב ההתפתחות האישי שלו. הספר הזה מסביר את זה בצורה מאד יפה ומרגשת דרך סיפורו של זרע קטן הנמצא באדמה ומאחר לנבוט בניגוד לאחיו. הסוף הוא כמובן מרגש וכזה שכל ילד יכול להזדהות איתו.

הדב הכי גדול ביער/ג'ושוע ג'ורג'

איך זה להיות הכי נמוך? הכי שמן? הכי מבוגר? הכי צעיר? איך זה להיות הכי גדול? ובכן, אתם לגמרי יכולים לשאול את הדב שאמנם נהנה מהיבטים מסוימים של הגודל שלו, אבל מתקשה עם היבטים אחרים ומלמד אותנו ואת הילדים ששונות ואחרות זה משהו שכל אחד חווה ברמה כזו או אחרת ובעיקר שזה בסדר ואפילו נפלא להיות שונה.

טופ 5: ספרי הילדים המומלצים ביותר ל-2021

בראשית בקטנה /אלחנן ברונשטיין

חמישה סיפורים מרתקים ומעניינים מספר בראשית המובאים כאן בצורה שונה, מיוחדת ונגישה במיוחד לילדים. התכנים אומנם מותאמים לילדים ומביאים את הסיפורים בגובה העיניים שלהם, אבל כאן כמו ברוב המקרים הם תופסים גם את תשומת ליבם של המבוגרים עם זוויות חדשות לסיפורים שכולנו גדלנו עליהם.

חולמת להיות אלופה/דנה אבירם

ספר שהוא בגדר חובה עבור כל נערה וילדה צעירה. הסיפור המקסים על גבריאלה, תלמידת כיתה ג' שחולמת להיות אלופת העולם בג'ודו וגם יש לה את הכישורים לעשות את זה, אך נאלצת לצאת נגד הסביבה הקרובה שלה שלא רואה בעיסוק שלה דבר בעל חשיבות רבה. כולנו יכולים ללמוד שיעור חשוב מהדברים בספר הזה.

לסיכום – שימו לב שיש עוד עשרות ואפילו מאות כותרים מומלצים לגילאים השונים. הספרים יעשירו את הדמיון של הילדים ויוציאו אותם לזמן מבורך מהמסכים וזה לגמרי רעיון נפלא לעודד אותם לקרוא ואפילו להקריא להם סיפורים בעצמכם. מומלץ להתחיל מהספרים הללו ועם הזמן לרכוש ספרים נוספים.

נגישות