עיצוב חדר תינוקות כמו בסרטים

כל אימא ואבא רוצים להעניק את הטוב ביותר לתינוק או התינוקת שלהם, ודאי אם מדובר בילד או ילדה ראשונים. כנראה שמתם לב כי עם התאמת הפרסומות האישית כיום, מהרגע בו גוגל/פייסבוק מגלים שאתם בהריון, לא מפסיקים להפציץ אתכם במגוון מוצרים ופרסומות עם חדרי תינוקות מדהימים שנראים כמו בסרטים. רובנו נכנעים לפרסומות וקונים כל דבר שנראה לנו מתוק, רך ונעים, אך התוצאה בסוף אינה דומה כלל לחדר המושלם אליו כיווננו. הסיבה לכך היא חוסר תכנון מראש, לכן כתבנו במיוחד עבורכם מדריך קצר לעיצוב חדרי תינוקות.

מספר שלבי מפתח לעיצוב חדר תינוקות מושלם:

 רכישת מצעים המתאימים לתינוקות

בחנויות הגדולות כגון שילב ומוצצים לרוב תמצאו סדינים ומצעים עם הרבה קשקושים, צורות וגוונים שונים ומשונים, ומה עוד בגדלים שונים. חשוב לזכור כי רכישת מצעים המתאימים לתינוקות היא הכרחית להשגת המראה החלק והמתוח שיש לכל מיטות התינוק בסרטים. לעולם לא תיראו כרית של אנשים בוגרים, סדין מקומט או שמיכת פוך בעריסה, לכן הקפידו על רכישת מצעים המתאימים לתינוקות ואל תתפתו לקנות מצעים של מיטות מעבר, של ילדים בוגרים או שמיכות שאינן מתאימות לתינוק. שמרו על מצעים חלקים ועדיף בצבעים ניטרליים כדי להשאיר מקום לקישוט עם מגני דפנות למיניהם, צעצועים ומוביילים, בלי ליצור תחושת עומס יתר.

עיצוב חדר- תינוקות כמו בסרטים 13.05.2020

בחירת צבעי בסיס וצבעי דגש

לא חייבים לבחור דווקא בצבעי וורוד/כחול, ובהחלט ניתן לבחור בגוונים שאינם מגדריים. לכן בתור התחלה, החליטו אילו צבעי בסיס אתם מעדיפים. צבעי בסיס מומלצים הם בדרך כלל צבעים ניטרליים, כדי שתוכלו לקשט ולתת דגשים בעזרת הצבעים הבולטים יותר. לדוגמה, אם תרצו לעצב חדר יוניסקס בצהוב וכתום, תוכלו לבחור לבן שמנת וצבע יוטה כצבעי בסיס, ולתת דגשים עם צבעי: צהוב, כתום וצבע משלים אחד- לדוגמה, ירוק. צבעי בסיס ניטרליים נותנים לנו במה אחידה ונוחה לעין, עליה נוכל להדגיש את הפרטים הרצויים בצבעים עזים לפי בחירתנו.

קירות לא חייבים להיות לבנים

כמו בכל מדריך לעיצוב הבית, כך גם בחדרי תינוקות, אפשר לצבוע קיר אחד או שניים בצבע דומיננטי ואף להוסיף מדבקות קיר לבנות עם כיתוב או ציור מתאימים. אל תפחדו להוסיף צבע לחדר באמצעות צביעת הקירות.

פחות זה בעצם יותר

מומלץ להרכיב רשימה מדויקת של הדברים להם אנו זקוקים בחדר התינוקות ולא לחרוג ממנה. כמו אדם רעב בסופר, לפני הולדת הילד אנו נוטים לקנות הרבה מעבר לנדרש ובכך מעמיסים על החדר ומאבדים את חדות העיצוב. המשפט ״מרוב עצים לא רואים את היער״ הוא מדויק למקרה הזה, לכן שבו בנחת זה עם זו וכתבו לכם את תכנית העיצוב, בחרו באתרי הרשתות השונות את המוצרים שתרצו לעצב איתם את החדר, כך תוכלו לעשות גם השוואת מחירים, וגם לתכנן איפה תשימו כל דבר, בעודכם עומדים בחדר המיועד.

 

 

 

נגישות