10 DVD חינוכיים לילדים

כאימהות, אנחנו מתעסקות וחושבות הרבה על הנושא של העשרה תרבותית לילדנו. רבות מאיתנו רואות בצפייה בטלוויזיה כמשהו חיוני ומקובל בשביל להעסיק את הילדים. אחרות מגבילות את זמן הצפייה ויש כאלו שאוסרות על צפייה במסכים באופן גורף.

במאמר הזה, נציג בפניכן עשר תכניות, עשרה תקליטורי צפייה, שהם לא רק מהנים, אלא גם יספקו איכות וערכים חינוכיים לילדים.

DVD חינוכיים לילדים

מהם עשר התוכניות הטובות לילדים שניתן לרכוש על DVD?

בגן של דודו

סדרת התקליטורים בגן של דודו היא סדרה בנושאים שונים כגון: חג השבועות, ירושלים, מכל הלב והנשמה ואפילו זהירות בדרכים. דודו הוא כמובן דודו פישר – זמר ושחקן רב כישרון בעל קול נפלא שהתחיל את דרכו בתור חזן בבית הכנסת הגדול בתל אביב ורמת גן.

היה היה

הסדרה האהובה ששודרה בטלוויזיה, עכשיו גם על גבי דיוידי. מדובר במסע מרתק מהעבר הפרה היסטורי ועד ימינו אנו, שאפילו כולל בתוכו מבט אל העתיד. בכל פרק מוצגת תקופה היסטורית שונה. הדמויות משעשעות ומחכימות ותמיד קורה משהו מצחיק ברקע.

הלב

סדרת הטלוויזיה שריתקה אותנו עוד מתקופת הילדות. אנה, אמו של מרקו, נאלצת לנדוד למרחקים בשביל מקור פרנסה למשפחה. בעקבות מכתביה של אמו, יוצא בנה הקטן, מרקו לחפשה ביבשת רחוקה (דרום אמריקה) ובדרך עובר שלל הרפתקאות. זוהי סדרה מאד מרגשת שמומלצת לילדים גדולים (לא פעוטות).

סדרת 'לגו'

משחק ההרכבה האהוב הוא עכשיו גם סדרת סרטים נהדרת שילדים מרותקים אליה, למי שמתלבטת – זה מתאים הן לבנים והן לבנות. קוביות הלגו המונפשות יוצרות סרט מאד ייחודי, כשאותן לבנות משחק שאנו רגילות לראות במציאות, מקבלות חיים משלהן ויוצרות דרך מרתקת לספר סיפור.

החיים

זו סדרה מבית היוצר של 'היה היה'. אותן דמויות מוכרות ומצחיקות יוצאות שוב למסע. הפעם המסע נערך לא בזמן ולא על פני ימים וארצות אלא בתוך הגוף. בסדרה מצוירת הכל יכול לקרות, ניתן אפילו להתכווץ ולהיכנס למחזור הדם ולהילחם ביחד עם כדוריות הדם הלבנות נגד הווירוסים הרעים או, לחילופין, לראות את תאי העור נבנים מחדש לאחר פציעה. אין ספק שמדובר בסדרה שתורמת לא מעט ידע, ואולי אף תוביל את הקטנטנים ללמוד רפואה בעתיד.

מרי פופינס

קלאסיקת ילדים על זמנית. הילדים שלכן יאהבו את מרי פופינס ממש כפי שאתן אהבתן והתחברתן לדמות המיוחדת הזו. מרי פופינס היא אמנם יצירה ישנה, אך מעולם ולעולם לא תימאס על ילדים.

אופס הילדים התכווצו

דיווידי מהמופע עם אמני הילדים הנהדרים: יובל המבולבל; ציפי שביט; שולה חן ומיכל הקטנה. זהו דיווידי חובה ולו רק בגלל האמנים המוכשרים המופיעים בו.

הדרדסים

הרפתקאות היצורים הקטנים והכחולים שרק רוצים לחיות בשלווה. גרגמל הרשע הוא הנבל בסיפור והוא רוצה לתפוס ולאכול את הדרדסים. אין מה לחשוש, זה לא יקרה. מה שכן יקרה הוא שהילדים שלכן ייהנו מסדרה מדהימה שמלמדת דבר או שניים על חברות, דבקות במשימה ועוד. כל דרדס הוא בעל תכונות שונות וביחד הם מרכיבים כפר נפלא.

מאה סיפורים ראשונים מאת ציפי שביט ונתן דטנר

זהו דיווידי שמתאים לקטנטנים, הכולל לא מעט סיפורים שכולנו מכירות, לצד סיפורים חדשים ומרתקים. כל הסיפורים כולם מסופרים על ידי צמד השחקנים מלאי החן דטנר ושביט. שניהם מבריקים בגישתם ובצורה בה הם מגישים את הסיפורים לפעוטות.

הקוסם מארץ עוץ

יש לא מעט גרסאות לסיפור הנהדר הזה, אך הפעם אנחנו מתכוונות לתקליטור בו מככבת רינת גבאי, כוכבת הילדים. בסרט הקוסם מארץ עוץ אנחנו מתוודעים לדמויות השונות, אריה, דחליל ועוד, במסעם אל ארץ עוץ. זהו סיפור מרתק, ובגרסה הזו הוא מלא ברגעים קסומים ואנרגיות מיוחדות כמו שרק רינת גבאי יודעת להפיק.

 

שנסכם?

כל אחד מהסרטים או הסדרות הללו מהווה יצירה עשירה עם הרבה מחשבה וכשרון מאחוריה. בפעם הבאה שאתן מתלבטות בנוגע לצפייה בטלוויזיה – העדיפו תקליטורים וסדרות חינוכיות, כאלה שיתרמו לילדים ערכים ייחודיים לחיים.

נגישות